Kondómy

17 položiek celkom
obrusok oral dams 4 cola
Tip
9 €

GLYDE Dams Cola – obrúsok na orálny sex čiernej farby s príchuťou cola Poskytujú ochranu pred prenosnými chorobami.

Kód: 444
obrusok oraldams 4
9 €

GLYDE Dams Cola – obrúsok na orálny sex telovej farby s príchuťou créme. Poskytujú ochranu pred prenosnými chorobami.

Kód: 445
obrusok oral dams 4 mixed
9 €

obrúsok na orálny sex, mix 4 typov – cola, créme, wild a pink Poskytujú ochranu pred prenosnými chorobami.

Kód: 446
obrusok oral dams 4 wild
9 €

GLYDE Dams Wild – obrúsok na orálny sex fialovej farby s príchuťou lesného ovocia Poskytujú ochranu pred prenosnými chorobami.

Kód: 447
kondom glyde blueberry 10ks
Novinka
9 €

GLYDE blueberry – 53/180 mm – čučoriedková aróma, modrej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom Kondómy z čisto prírodného latexu. Vďaka dvojitému máčaniu pri výrobe sú...

Kód: 418
kondom glyde cola 10ks
Tip
9 €

GLYDE cola – 53/180 mm – cola aróma, čiernej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 417
kondom glyde maxi 10ks
Akcia Novinka
10 € –10 %
9 €

GLYDE maxi – 59/190 mm – bez aróm a farbív – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 398
kondom glyde maxired 10ks
Akcia
9 €

GLYDE maxi red – 56/190 mm – bez aróm, červenej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 415
kondom glyde redribbon 10ks
10 € –10 %
9 €

GLYDE red ribbon – kúpou prispievate na boj proti HIV – 53/180 mm – bez aróm, červenej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 400
kondom glyde slimfit 10ks
Novinka
10 € –10 %
9 €

GLYDE slimfit – 49/170 mm – bez aróm a farbív – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 397
kondom glyde slimfitred 10ks
Novinka
9 €

GLYDE slimfit red – 49/170 mm – bez aróm, červenej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 414
kondomy glyde slimfitstrawberry 10ks
9 €

GLDYE slimfit strawberry – 49/170 mm – jahodová aróma, ružovej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 421
kondom glyde strawberry 10ks
9 €

GLYDE strawberry – 53/180 mm – jahodová aróma, ružovej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 420
kondom glyde supermax 10ks
10 € –10 %
9 €

GLYDE super max – 60/200 mm – bez aróm a farbív – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 399
kondom glyde ultra 10ks
Akcia Novinka
10 € –10 %
9 €

GLYDE ultra – 53/180 mm – bez aróm a farbív – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 396
kondom glyde vanilla 10ks
Tip
9 €

GLYDE vanilla – 53/180 mm – vanilková aróma, žltej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 416
kondom glyde wildberry 10ks
9 €

GLYDE wildberry – 53/180 mm – aróma lesných bobúľ, fialovej farby – lubrikované 100% silikónovým olejom 10ks v balení

Kód: 419

GLYDE - zdravé kondómy

Čítate si zloženie potravín, ktoré jete, kozmetiky, ktorú si na telo dávate, zaujímate sa o to, čím vaše telo vyživujete a s čím prichádza do kontaktu. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, čo všetko obsahujú kondómy? Alebo nie? ​Ak áno, určite ste sa snažili nájsť aj ich zloženie. Prečo takéto zloženie nie je nikde uvedené? Z čoho sa vlastne také bežné kondómy skladajú? Asi každý z nás vie, že bežné kondómy sa vyrábajú z latexu. Že na nich je nejaký ten lubrikant a že je s ním pribalený leták, ako na to. Kde je ale leták o tom, čo sa v ňom okrem latexu nachádza? Koľko chemikálií a látok s nežiaducimi účinkami obsahuje? ​Naše kondómy Glyde sú bez zlej chémie, vyrábané šetrnou vulkanizáciou a všetky druhy sú lubrikované hypoalergénnym, 100% silikónovým lubrikantom.

* Jednotlive výsledky sa môžu odlišovať od osoby k osobe.
* Čisto prírodné arómy a farbivá.
* Na farbenie sa v Glyde používa napríklad extrakt z mrkvy, či repy

Glyde NEobsahujú: (oproti bežným kondómom)

parabény (parabény sú chemické konzervanty, ktoré sa pridávajú do kozmetických a farmaceutických prípravkov, na zamedzenie vzniku baktérií. Riziko vzniku rakoviny spojenej s parabénmi je síce malé, no pri každodennom používaní množstva kozmetiky s obsahom parabénov riziko vzniku zdravotných problémov rastie)​
​glycerín (glycerín je bezfarebná tekutina bez zápachu, sladkej chuti. Používanie glycerínu môže spôsobovať kvasinkové infekcie, keďže obsahuje cukor, ktorý mení pH vo vagíne a podporuje tvorbu kvasiniek)
benzokaín (lokálne anestetikum, ktoré sa v kondómoch používa na oddialenie vyvrcholenia u mužov. Medzi najčastejšie nežiadúce účinky patrí napríklad dlhotrvajúca necitlivosť /aj niekoľko dní/, začervenanie kože, či svrbenie)
termoaktívne látky (ochladzovače a zahrievače)
spermicídy (nonoxynol-9 je typ čistiaceho prostriedku, ktorý sa ako spermicíd používa najčastejšie. Zabíja spermie a patogény sexuálne prenosných chorôb tým, že narúša ich bunkové steny. Vďaka tomuto je nonoxynol-9 síce efektívny, no taktiež nebezpečný, pretože okrem spermií a patogénov pôsobí aj na kožné bunky vo vagíne, či na krčku maternice, kde môže spôsobiť zápaly. Poškodené vnútorné prostredie tiež môže zvyšovať riziko prenosu chorôb, ktoré potom môžete aj prenášať)​
chemické farbivá
chemické arómy​​
zinok-N-dietylditiokarbamát zinku
zinok-N-dibutylditiokarbamát
formaldehyd
mastok

Aby bol latex, ktorý sa na výrobu kondómov používa, hladký a jemný, musí sa kaučuk najprv namáčať do špeciálnej kúpele. Jednou z ingrediencií v takejto kúpeli na bežné kondómy môže byť kaseín – živočíšna bielkovina, ktorá sa nachádza napríklad v kravskom (80%), či ľudskom mlieku (20-45%).​

V kondómoch Glyde je kaseín nahradený extraktom z bodliakov, ktorý je čisto rastlinného pôvodu. Zároveň sa v nich nenachádzajú žiadne farbivá, či iné látky živočíšneho pôvodu, a žiadne z ich ingrediencií nie sú testované na zvieratách, vďaka čomu získali Glyde v roku 2006, ako prví v Európe, ochrannú známku (reg. č. #019955) od Vegan Society (to sú tí, ktorí v roku 1944 vymysleli slovo vegán), a sú tak vhodné rovnako pre vegánov, ako aj pre tých, ktorým sa jednoducho nepáči fakt, že zvieratá majú byť takto nepekne využívané.

Ekológia, etika, férovosť - Fair trade a zodpovednosť voči prírode

kondómy_glyde
Zaujímate sa o to, za akých podmienok boli veci, ktoré používate vyrobené?

Firma Glyde Health, sa už od svojho počiatku v roku 1990 zaujímala nielen o zdravie, ale aj férovosť voči ľuďom, zvieratám a prírode. Preto je prirodzené, že spolupracuje s dodávateľmi, ktorí dbajú na udržateľnosť výroby a dobré pracovné podmienky svojich zamestnancov.

Základné materiály použité na výrobu kondómov sú fair trade. Suroviny, z ktorých sú kondómy vyrobené nie sú geneticky modifikované a sú získané z kaučukovníkov rastúcich na udržateľných plantážach v Malajzii.

Plantáže boli vybudované v rokoch po 1905 a ich plocha sa odvtedy nijak nerozširovala. Na týchto plantážach sa pestuje udržateľne a prírodne, a aj preto je možné hovoriť o BIO produkcii. Namiesto rúbania lesa a rozširovania polí sú zo stromov po skončení svojho životného cyklu odobraté odrezky, ktoré sa zasadia na mieste pôvodného stromy, aby sa kvalita latexu zachovala.

Glyde myslí aj na balenie a preto je krabička z recyklovaného kartónu, bez zbytočnej plastovej fólie.

"Glyde ​spolupracuje s dodávateľmi, ktorí dbajú na udržateľnosť výroby a dobré pracovné podmienky svojich zamestnancov."

"Kaučukové plantáže boli vybudované v rokoch po 1905 a ich plocha sa odvtedy nijak nerozširovala."

Prevencia sexuálne prenosných chorôb

​Ako každá uvedomelá firma, aj Glyde Health sa zaujíma o problematiku spojenú s ich produktom, v tomto prípade sexuálne prenosné choroby.
Glyde aktívne podporuje prevenciu proti sexuálne prenosným ochoreniam napríklad skrz „balíčky bezpečného sexu“ pre austrálske ministerstvo zdravotníctva, cez rôzne mimovládne organizácie až po rôzne programy boja proti AIDS po celom svete.

A nielen to! Všetky farbivá a arómy sú rastlinného pôvodu, v potravinárskej kvalite. Vďaka svojmu 100% rastlinnému zloženiu získali Glyde certifikát od Vegan Society (reg. č. #019955).

trademark-logo_orig

Naše kondómy sú vyrobené z čistého latexu z BIO udržateľných kaučukových plantáží v Malajzii. Všetky suroviny a práca sú zaplatené v rámci filozofie Fair Trade.

Všetky balenia obsahujú 10 ks kondómov a ich cena je jednotná