BEWIT Spirulina BIO, tablety

 
Novinka Zväčšiť
 
 • 1 z 3

ARTHROSPIRA PLATENSIS

Zelená superpotravina plná vitamínov, minerálov a mnohých ďalších vysoko prospešných látok, v tej najprirodzenejšej podobe. Vďaka šetrnému spracovaniu je ich cenný obsah maximálne zachovaný. Tablety spiruliny je možné jednoducho zapiť pohárom vody či iným obľúbeným nápojom. Výhodou je jej pohodlnejšie dávkovanie.

BEWIT Spirulina BIO, tablety sú k dispozícii v dvoch variantoch: 130 g v sklenenej fľaši (520 tabliet) a 250 g v papierovom sáčku (1000 tabliet).

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
10 € 8 € od 8 €    
Značka Bewit
Kategória Zelené doplnky stravy
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

História
Pokrm jazera


Modrozelené povlaky spiruliny pokrývali povrchy sladkovodných jazier už za čias Aztékov a Mayov, ktorí spirulinu zbierali a sušili na modrozelený prášok a obohacovali jej svoje obilné jedlo o komplex výživných látok a považovali ju za „pokrm jazera“.

1662374728-200ml-lahvicka-SPIRULONA-TABLETY-130g-

Znovuobjavená


O znovuobjavení tejto zelenej superpotraviny sa zaslúžil okolo r. 1960 botanik Jean Leonard, ktorého na jeho francúzsko-belgickej expedícii do Afriky zaujal tradičný modrozelený koláč „Dihe“ podávaný tamojším obyvateľstvom.

Anthony William na nej nedá dopustiť


V dnešnom svete zaujíma spirulina jedno z popredných miest na trhu s doplnkami stravy. Stále väčšej obľube sa teší vďaka veľkej propagácii Anthonyho Williama, ktorý na účinky látok prítomných v spiruline nedá dopustiť. [1, 2, 3]

Pôvod a pestovanie
Ľavotočivé špirály spiruliny


Spirulina je modrozelená sladkovodná sinica, ktorá pre svoj správny rast potrebuje skutočne čistú vodu, dostatočný slnečný svit a pomerne vysoké pH. Počas rastu sa s pribúdajúcimi bunkami točí do ľavotočivej špirály, od ktorej je odvodený jej názov. Plne zrelá spirulina tvorí modrozelený povlak, ktorý je šetrne zbieraný vo forme biomasy. [1, 2, 3]

Lisovaná na tablety


Zozbieraná modrozelená biomasa spiruliny je šetrným spôsobom usušená a lisovaná na celistvé modrozelené tablety lesklého vzhľadu. Tvar tabliet je docielený iba tlakom vyvíjaným lisovacím zariadením. Pre prirodzene lepivé vlastnosti spiruliny si vylisované tablety udržujú svoj celistvý tvar aj bez použitia spojív, farbív, plnidiel či ďalších prímesí. V rámci jedinečnej technológie spracovania a dodržania nízkych teplôt je spirulina stále „živá“ a sú v nej zachované enzýmy a ďalšie cenné látky, ktoré sú na vysoké teploty citlivé.

Zloženie a vlastnosti
Plná vitamínov, minerálov a prospešných látok


Horčík, selén, chróm či fosfor – všetky tieto minerály sa v spiruline vo vysokom množstve nachádzajú. Každá bunka v tele určite uvíta aj prítomnosť prírodného zinku a vápnika.

Z vitamínov je to predovšetkým vitamín K, pre ktorého vysoký obsah je spirulina vyzdvihovaná.

Z pohľadu makroživín je potom spirulina významným zdrojom nielen potrebnej vlákniny, ale aj rastlinných, ľahko vstrebateľných bielkovín.

Výrazná farba spiruliny je daná modrozeleným pigmentom fykocyanínom, dominantným farbivom tejto sladkovodnej sinice. Na farebných odleskoch sa ďalej podieľajú karotenoidné či chlorofylové farbivá.

Tento produkt je prirodzene bezlepkový – je preto vhodný aj pre osoby s neznášanlivosťou lepku a celiakov.

1631026178-250-g

Zbystriť by mali vegáni a vegetariáni


Pre vysoký obsah železa a vitamínu B12 predstavuje spirulina vhodný rastlinný doplnok stravy aj pre vegánov a vegetariánov, ktorí môžu mať ich nedostatočný príjem.

Použitie
Jednoducho zapiť


Tabletovaná forma spiruliny je typická svojou modrozelenou farbou a lesklým vzhľadom. Tablety spiruliny môžete jednoducho zapiť pohárom vody či iným obľúbeným nápojom. Výhodou je ich pohodlnejšie dávkovanie.

Odporúčané dávkovanie


Denný príjem spiruliny: 5 - 7 gramov. Začnite dávkou 6 tabliet 3× denne (18 tabliet), minimálne 15 minút pred jedlom. Zapiť pohárom vody. Počas 14 dní dávku postupne zvyšujte na 9 tabliet 3× denne (27 tabliet).

Môžete si vybrať z dvoch variantov balenia:

 • v papierovom sáčku, obsah 250 g, 1000 tabliet,
 • v pohári, obsah 130 g, 520 tabliet.

 

Upozornenie:

 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Výrobok nie je určený na náhradu pestrej a vyváženej stravy.
 • Nie je určené pre deti do 3 rokov.
 • Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

 

Zloženie: 100% Spirulina (Arthrospira platensis) z ekologického poľnohospodárstva

1623336919-Spirulina-tablety-2

Pôvod: Čína

Na záver
Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD zoznamu:

 • kontrola telesnej hmotnosti – chuť do jedla,
 • antioxidant,
 • normálna hladina cukru v krvi,
 • prirodzená obranyschopnosť – imunitný systém,
 • tonus, vitalita,
 • svalová hmota – chudnutie.

 

ON HOLD zoznam – Ide o zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na posúdenie, avšak EFSA doteraz nevydal odborné stanovisko alebo EK doteraz nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.

Zdroje
[1] ANTONIO DEL RIO-CHANONA, Ehecatl, Dongda ZHANG a Youping XIE, 2015. Dynamic Simulácia a optimalizácia pre Arthrospira platensis Growth and C-Phycocyanin Production. Industrial & Engineering Chemistry Research. 54(43), 10606 – 10614.

[2] TEULING, Emma et al., 2017. Comparison of Protein Extracts from Various Unicellular Green Sources. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 65(36), 7989-8002.

[3] LI, Yuchen, Carmen LAMMI a Giovanna BOSCHIN, 2019. Recent Advances v Microalgae Peptides: Cardiovascular Health Benefits and Analysis. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 67(43), 11825 – 11838.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.