BEWIT Mladý jačmeň BIO RAW, prášok zo šťavy

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 3

Náš BIO RAW prášok zo šťavy z mladého jačmeňa je bohatým zdrojom vitálnych enzýmov, vitamínov, minerálov, aminokyselín a ďalších vysoko prospešných látok v ich čisto prírodnej podobe. Vďaka patentovanému procesu výroby je navyše plne rozpustný. Rozmiešať ho môžete vo vode, rastlinnom mlieku či inom studenom nápoji.

BIO RAW Mladý jačmeň je k dispozícii v dvoch variantoch: 250 g v sklenenej dóze a 400 g v papierovom sáčku.

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
35 € 31 € od 31 €    
Značka Bewit
Kategória Zelené doplnky stravy
 

PRÁŠOK ZO ŠŤAVY Z MLADÉHO JAČMEŇA


Pre vysoký obsah vitálnych enzýmov, vitamínov, minerálov, aminokyselín a mnohých ďalších vysoko prospešných látok je prášok zo šťavy z mladého jačmeňa úplne výnimočnou superpotravinou. Vďaka patentovanému procesu výroby zahŕňajúcemu tzv. juicing je vo vode plne rozpustný. BIO aj RAW kvalita je u neho garantovaná.

PRÁŠOK Z MLADÉHO JAČMENA vs. PRÁŠOK ZO ŠŤAVY Z MLADÉHO JAČMENA (DŽÚS)


Obe formy jačmeňa obsahujú rovnaké spektrum prospešných látok, avšak v inej koncentrácii. Pre vysoký obsah vlákniny je prášok v porovnaní s práškom zo šťavy z mladého jačmeňa menej koncentrovaným zdrojom týchto látok. Obsiahnutá vláknina prášok nielen “nariedi”, ale podieľa sa aj na jeho horšej rozpustnosti a svetlejšej farbe.

1662976613-BIO-RAW-PRASEK-ZE-STAVY-Z-MLADEHO-JECMENE-1

HISTÓRIA
Tajná zbraň gladiátorov


Zelený jačmeň je jednou z najstarších kultúrnych rastlín vôbec. Dochované písomnosti dokazujú, že aj keď je pôvodom z Ázie, veľmi obľúbeným sa stal aj na území dnešnej Európy. V starovekom Ríme bol dokonca jedným z najdôležitejších doplnkov podávaných gladiátorom na zlepšenie ich výkonu. [1,2]

PESTOVANIE A VÝROBA
Už po dvadsiatich dňoch


Jačmeň (Hordeum vulgare) – veľmi rýchlo rastúca rastlina, ktorej výhonky sú zberané už dvadsiaty deň od zasadenia semien. Teda v okamihu keď nasali maximálne množstvo výživných látok potrebných pre rast a život celej rastliny.

Tmavozelený džús


V prvej fáze výroby sú čerstvo zozbierané výhonky jačmeňa rozmixované s odmeraným množstvom vody. Rozpustné látky prechádzajú do fázy vodnej. Naopak vláknina a ďalšie nerozpustné zložky sú z média postupne odstraňované. Týmto spôsobom vzniknutý tmavo zelený džús je potom usušený na výslednú práškovú formu.

Teplota celého výrobného procesu je regulovaná tak, aby nepresiahla 41 °C. Obsah aktívnych enzýmov a ďalších výživných látok je týmto spôsobom maximálne ochránený.

ZLOŽENIE
Prášok plný živín


Vďaka ranej dobe zberu a šetrnému spôsobu spracovania je prášok zo šťavy z mladého jačmeňa bohatým zdrojom vitálnych enzýmov, vitamínov, minerálov a ďalších vysoko prospešných látok v ich čisto prírodnej podobe. [1,2]

Navyše je prirodzene bezlepkový - je preto vhodný aj pre osoby s neznášanlivosťou lepku a celiakov.

1649656072-Mlady-jecmen-12

Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD zoznamu


Zelený jačmeň:

  • Antioxidant
  • Celkové tonikum vitamínov a minerálnych doplnkov z prírodného zdroja

 

ON HOLD zoznam – Ide o zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na posúdenie, avšak EFSA doteraz nevydal odborné stanovisko alebo EK doteraz nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.

POUŽITIE
Do vody, rastlinného mlieka a iného studeného nápoja


Náš prášok zo šťavy z mladého jačmeňa má sýto zelenú farbu a charakteristickú, bylinú chuť. Rozpustiť ho môžete vo vode, rastlinnom mlieku či inom obľúbenom nápoji. Na zachovanie aktívnych enzýmov ho nemiešajte s horúcimi nápojmi.

Na zachovanie maximálnej výživovej hodnoty odporúčame rozmiešať prášok drevenou či porcelánovou lyžičkou, nie lyžičkou kokovou, tá môže zapríčiniť jeho oxidáciu.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE


2 zarovnané kávové lyžičky (5 g) prášku denne rozmiešajte v pohári vody či iného studeného nápoja. Odporúčaná denná dávka prášku zo šťavy z mladého jačmeňa je 5 g.

Pre väčšiu využiteľnosť obsiahnutých látok užívajte jačmeň na lačno – pol hodiny pred alebo dve hodiny po jedle.

ODPORÚČANÉ SKLADOVANIE


Prirodzenou vlastnosťou prášku z mladého jačmeňa je, že veľmi ľahko viaže vlhkosť. Po celú dobu skladovania ho preto ponechajte v originálnom obale, ktorý po odobratí prášku vždy dôkladne uzavrite. Súčasťou balenia je aj pohlcovač vlhkosti.

1649068499-barley-grass-kopka

KRAJINY PÔVODU:


U.S.A.

VARIANTY BALENIA:

  • 250 g v sklenenej dóze
  • 400 g v papierovom sáčku

 

ZDROJE


[1] VENUGOPAL, Shonima a Uma M. IYER, 2010. MANAGEMENT OF DIABETIC DYSLIPIDEMIA WITH SUBATMOSPHERIC DEHYDRATED BARLEY GRASS POWDER. International Journal of Green Pharmacy. 4(4), 1-6. [2] ZENG, Yawen et al., 2018. Preventívna a Therapeutická Úloha funkčných zložiek Barley Grass pre Chronic Diseases in Human Beings. Hindawi-oxidatívna medicína a cellular Longevity. 1–15.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.