BEWIT Chlorella vulgaris BIO, prášok

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Fytonutrientami nabitá zelená superpotravina radou priaznivých účinkov. Jej bunkové obaly sú narušené procesom dezintegrácie, čo zaručuje vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť obsiahnutých látok, cenný obsah je však zároveň maximálne chránený. Práškovú formu chlorelly môžete ľahko zmiešať vo vode, džúse, smoothie alebo v inom obľúbenom nápoji.

BEWIT Chlorella vulgaris BIO, prášok je dostupný v dvoch variantoch: 100 g v sklenenej fľaši a 300 g v pap sáčku.

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
16 € 24 € od 16 €    
Značka Bewit
Kategória Zelené doplnky stravy
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

História
Starodávna a nenápadná


Za objav nenápadnej chlorelly vďačíme holandskému mikrobiológovi pánovi M. W. Beijerinckovi, ktorý ju v roku 1890 objavil a prvýkrát izoloval. V rámci svojho bádania však narazil na úzku spojitosť chlorelly s mikrofosíliami Acritarchy, starými 1,5 miliardy rokov. Dokázal tak, že táto sladkovodná riasa bola súčasťou ekosystému už veľmi dávno. [1]

1662374449-200ml-lahvicka-CHLORELLA-VULGANIS-BIO-PRASEK-100g-

Získala si celý svet


Obsiahnuté biologicky aktívne látky, ich pôsobenie a vysoká absorpcia, sa stali predmetom mnohých vedeckých štúdií, ktoré neustále generujú nové poznatky a prezentujú zaujímavé závery. Vďaka svojim blahodarným účinkom si tak chlorella získala priaznivcov po celom svete. [2,3,4,5,6]

Pôvod a pestovanie
Chránená pred ťažkými kovmi


Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá pre svoj ideálny rast potrebuje teplú klímu, dostatočný slnečný svit, dostatok živín a skutočne čistú vodu. [1] Tieto podmienky sú splnené, keďže je chlorella pestovaná v špeciálnych nádržiach, vďaka ktorým sú zabezpečené podmienky organického pestovania. Chlorella je tak naviac chránená pred znečistením ťažkými kovmi.

Vysoká vstrebateľnosť zaistená


Chlorella zozbieraná v štádiu svojej úplnej zrelosti sa potom spracováva procesom nazývaným dezintegrácia, prostredníctvom ktorého dochádza k narušeniu štruktúry bunkového obalu. Výsledkom dezintegračného procesu je vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť cenných látok obsiahnutých v chlorelle.

Zloženie a vlastnosti
Nie je Chlorella ako Chlorella


Chlorella Pyrenoidosa či Chlorella Vulgaris, riasy, na prvý pohľad takmer totožné, a predsa rozdielne. Ich odlišnosť spočíva v zložení.

Chlorella Pyrenoidosa, v porovnaní s Vulgaris, obsahuje omnoho viac vysoko vetvených polysacharidov. Ich prítomnosť má svoje opodstatnenie, každopádne, pri problémoch so zápchou či s trávením nemusí byť vhodnou voľbou. Avšak v opačnom prípade ju určite oceníte. [7]

Malé rozdiely boli zaznamenané tiež v obsahu bielkovín a ďalších živín. A preto nahliadnite do zloženia a vyberte si tú pravú chlorellu pre Vás.

Tento produkt je prirodzene bezlepkový – preto je vhodný aj pre ľudí s intoleranciou lepku a celiatikov.

1631026103-300-g

Superpotravina nabitá fytonutrientami


Z minerálov sú to predovšetkým železo, jód, mangán a fosfor, pre ktorých vysoký obsah je chlorella vyhľadávaná. Každá bunka v tele určite uvíta aj prítomnosť čisto prírodného selénu.

Prednosťou chlorelly je tiež vysoký obsah v tuku rozpustného vitamínu D a vo vode rozpustných vitamínov B1 a B3.

Vláknina, rastlinné oleje, či ľahko vstrebateľné bielkoviny, všetky tieto makronutrienty sú takisto prítomné.

Charakteristická zelená farba chlorelly je navyše daná prirodzene prítomnými karotenoidnými a chlorofylovými farbivami. Predovšetkým teda chlorofylom A a beta-karoténom. Vyzdvihuje sa aj jej rastový faktor.

Pre vegánov a vegetariánov


Pro obsiahnutý vitamín B12 a vysoké množstvo železa je chlorella vhodným doplnkom stravy tiež pre vegánov a vegetariánov, ktorí môžu mať z dôvodu obmedzenia príjmu živočíšnych potravín ich nedostatočný príjem.

Použitie
Zomletá na prášok


Zozbieraná, sýtozelená biomasa chlorelly, je šetrným spôsobom usušená a zomletá na výsledný prášok jemnej konzistencie. V rámci jedinečnej technológie spracovania a dodržania nízkych teplôt je chlorella stále „živá“ a sú v nej zachované enzýmy a ďalšie cenné látky, ktoré sú na vysoké teploty citlivé.

Doporučené dávkovanie


1–2 čajové lyžičky denne (t.j. 3–5 gramov) rozmiešajte vo vode, v džúse, smoothie, či v inom obľúbenom nápoji. Počas 14 dní dávku postupne zvyšujte. Denný príjem Chlorelly: 3–5 gramov.

Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Výrobok nie je určený k náhrade pestrej a vyváženej stravy. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Skladujte na suchom mieste, chráňte pred teplom.

Môžete si vybrať z dvoch variant balenia:

  • 100 g v pohári
  • 300 g v papierovom sáčku

 

1623336794-Chlorella-prasek-2

Pôvod: Čína


Na záver
Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD zoznamu:
Chlorella:

  • vitalita – energia – tonus, prirodzená imunita
  • imunita – energia

 

ON HOLD zoznam – Jedná sa o zoznam látok a ich vzťah ku zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA k posúdeniu, avšak EFSA doposiaľ nevydal odborné stanovisko alebo EK doposiaľ nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.

Zdroje


[1] MÜLLER, Julia et al., 2005. DISTINCTION BETWEEN MULTIPLE ISOLATES OF CHLORELLA VULGARIS (CHLOROPHYTA, TREBOUXIOPHYCEAE) AND TESTING FOR CONSPECIFICITY USING AMPLIFIED FRAGMENT LENGTH POLYMORPHISM AND ITS RDNA SEQUENCES. Journal of Phytology. 41(6), 1236–1247.

[2] WANA, Xu-zhi et al., 2019. Anti-diabetic activity of PUFAs-rich extracts of Chlorella pyrenoidosa and Spirulina platensis in rats. Food and Chemical Toxicology. (128), 233–239.

[3] BITO, Tomohiro et al., 2016. Characte­rization and Quantitation of Vitamin B12 Compounds in Various Chlorella Supplements. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 64(45), 8516–8524.

[4] WAN, Xu-zhi et al., 2020. Physicoche­mical Characterization of a Polysaccharide from Green Microalga Chlorella pyrenoidosa and Its Hypolipidemic Activity via Gut Microbiota Regulation in Rats. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 68(5), 1186–1197.

[5] REYES SUA´ REZ, Erick et al., 2006. Immunos­timulatory Polysaccharides from Chlorella pyrenoidosa. A New Galactofuranan. Measurement of Molecular Weight and Molecular Weight Dispersion by DOSY NMR. Biomacromolecules. 7(8), 2368–2376.

[6] HSU, HSIEN-YEH et al., 2010. Immunos­timulatory Bioactivity of Algal Polysaccharides from Chlorella pyrenoidosa Activates Macrophages via Toll-Like Receptor 4. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 58(2), 927–936.

[7] SHI, Ying, Jianchun SHENG, Fangmei YANG a Qiuhui HU. Purification and identification of polysaccharide derived from Chlorella pyrenoidosa. Food Chemistry. 2007, (103), 101–105.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.