BrainMax Pure Red Maca Powder, Maca červená BIO prášok, 200 g

 
Novinka Zväčšiť
 

100% organická peruánska Maca sušená tradičným peruánskym postupom na slnku. Maca je koreňová zelenina pestovaná v peruánskych Andách nadmorskej výške nad 4.000 metrov v drsných klimatických podmienkach. Inkovia macu uctievali ako posvätnú rastlinu a užívali ju ako pokrm aj liek. Červená Maca býva spájaná so zdravím prostaty a zo všetkých druhov Macy obsahuje najvyšší podiel antioxidantov a aminokyselín, čo sú stavebné bloky bielkovín.

Maca ako adaptogén je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Maca pomáha hormonálny systém žien, obzvlášť v období menopauzy (mierni príznaky ako sú návaly tepla a nespavosť ) a v dňoch menštruácie. Medzi schválené zdravotné tvrdenia pre Macu patria: Fyzické a duševné zdravie, vytrvalosť, vitalita, plodnosť, sexualita, hormonálny systém - menopauza, zdroj fytoestrogénov. Naša Maca má jedinečnú orechovú chuť, ktorá sa hodí k sladkým aj slaným pokrmom, do smoothie alebo proteínového šejku.

Dostupnosť Do 5 pracovných dní
10 €    
Kód tovaru 2088
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

Maca - zdroj vitality a vytrvalosti

Maca bola oddávna súčasťou stravy indiánov obývajúcich náhorné plošiny peruánskych Ánd. Maca je predovšetkým silný adaptogén, ktorý posilňuje fyzickú aj psychickú vitalitu. Slúži na zvýšenie energie, vitality, vytrvalosti rovnako ako podporuje plodnosť, sexualitu, duševné zdravie a priaznivo pôsobí na hormonálny systém. Zvlášť v období menopauzy. Ideálna je kombinácia všetkých troch druhov Macy. Pre ženy, ktoré hľadajú hormonálnu rovnováhu a harmóniu je vhodná kombinácia s prevahou červenej macy. Pre mužov, ktorí hľadajú viac energie a vytrvalosti, je vhodná zmes s prevahou čiernej macy.

maca prasek uvod

Ako používať macu?

V prvom týždni užívajte jednu čajovú lyžičku. V ďalších dvoch až troch týždňoch zvýšte na 2 – 3 čajové lyžičky denne. Po štvrtom týždni môžete užívať polievkovú lyžicu. Môžete ju pridávať do proteínového šejku, smoothie, kakaového nápoja alebo do raňajkovej kaše.

maca napoj_1

Jeden z najsilnejších adaptogénov

Maca ako adaptogén je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Naša Maca má jedinečnú orechovú chuť, ktorá sa hodí k sladkým aj slaným pokrmom, do smoothie alebo proteínového šejku. Navyše je v BIO kvalite, ktorá zaručuje jej organický pôvod. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu. Ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

adaptogenní efekt_infografika_sk_2

Pre koho je Maca vhodná?

  • Nedostatok energie a životnej vitality.
  • Nadmerný stres a z toho prameniaca úzkosť či ďalšie negatívne prejavy.
  • Navýšenie vytrvalosti, sily a odolnosti organizmu pri fyzickej námahe (nielen šport).
  • Libido, plodnosť, potenciu.
  • Optimalizácia pohlavných hormónov = hormonálna rovnováha, napríklad v období menopauzy

 

maca priprava_1

Zloženie:  100% BIO Maca červená (Lepidium meyenii)

Pôvod: Peru

Skladovanie: V suchu, v uzavretom obale.

Hmotnosť: 200 g

 

Výživové hodnoty na 100 g

Energetická hodnota

1674 kJ /400 kcal

Tuky

 

0 g

Sacharidy

 

80 g

- z toho cukry

 

20 g

Vláknina

 

20 g

Bielkoviny

 

20 g

Soľ

0 g

Vápnik

400 mg

Železo

7,2 mg

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.