BrainMax Pure Maca želatínovaná BIO prášok, 150 g

 
Novinka Zväčšiť
 

100% organická peruánska Maca ošetrená procesom želatinizácie, kedy sa k mace pridá voda, ktorá je prirodzene absorbovaná škrobom v rastline, potom sa maca zahreje a škrob rozloží. Cieľom je koncentrovaná maca bez škrobu pre lepšiu stráviteľnosť.

Maca ako adaptogén je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Medzi schválené zdravotné tvrdenia pre Macu patria: Fyzické a duševné zdravie, vytrvalosť, vitalita, plodnosť, sexualita, hormonálny systém - menopauza, zdroj fytoestrogénov. Naša Maca má jedinečnú orechovú chuť, ktorá sa hodí k sladkým aj slaným pokrmom, do smoothie alebo proteínového šejku.

Dostupnosť Do 5 pracovných dní
8 €    
Kód tovaru 2055
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

Maca - zdroj vitality a vytrvalosti

Maca bola oddávna súčasťou stravy indiánov obývajúcich náhorné plošiny peruánskych Ánd. Maca je predovšetkým silný adaptogén, ktorý posilňuje fyzickú aj psychickú vitalitu. Slúži na zvýšenie energie, vitality, vytrvalosti rovnako ako podporuje plodnosť, sexualitu, duševné zdravie a priaznivo pôsobí na hormonálny systém. Zvlášť v období menopauzy. Ideálna je kombinácia všetkých troch druhov Macy. Pre ženy, ktoré hľadajú hormonálnu rovnováhu a harmóniu je vhodná kombinácia s prevahou červenej macy. Pre mužov, ktorí hľadajú viac energie a vytrvalosti, je vhodná zmes s prevahou čiernej macy.

maca prasek uvod_1

Vhodnejšia forma pre lepšie trávenie

Maca koreň je až zo 70% tvorený sacharidmi a z toho polovicu tvorí škrob, konkrétne amylóza a amylopektín. Pre niektorých jedincov môže byť trávenie škrobu problematické a spôsobuje nadúvanie. Pre tieto osoby je želatinizovaná Maca to pravé. Ďalšia výhoda želatinizovanej Macy je lepšia koncentrácia živín. Nedostatok škrobu znamená, že je vyššia koncentrácia samotného koreňa. Želatinizovaná Maca je najviac vhodná pre tých, ktorí majú citlivý žalúdok, alebo pre kohokoľvek, ktorí majú problémy s trávením škrobov.

maca powder2

Ako používať macu?

V prvom týždni užívajte jednu čajovú lyžičku. V ďalších dvoch až troch týždňoch zvýšte na 2 – 3 čajové lyžičky denne. Po štvrtom týždni môžete užívať polievkovú lyžicu. Môžete ju pridávať do proteínového šejku, smoothie, kakaového nápoja alebo do raňajkovej kaše.

maca napoj_1

Jeden z najsilnejších adaptogénov

Maca ako adaptogén je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Naša Maca má jedinečnú orechovú chuť, ktorá sa hodí k sladkým aj slaným pokrmom, do smoothie alebo proteínového šejku. Navyše je v BIO kvalite, ktorá zaručuje jej organický pôvod. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu. Ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

adaptogenní efekt_infografika_sk_1

Pre koho je Maca vhodná?

    • Nedostatok energie a životnej vitality.
    • Nadmerný stres a z toho prameniaca úzkosť či ďalšie negatívne prejavy.
    • Navýšenie vytrvalosti, sily a odolnosti organizmu pri fyzickej námahe (nielen šport).
    • Libido, plodnosť, potenciu.
    • Optimalizácia pohlavných hormónov = hormonálna rovnováha, napríklad v období menopauzy

 

maca priprava_1

Zloženie:  100% BIO Maca žltá želatinizovaná (Lepidium meyenii)

Pôvod: Perua

Skladovanie: V suchu, v uzavretom obale.

Hmotnosť: 150 g

Výživové hodnoty na 100 g

Energetická hodnota

 

1264 kJ /302 kcal

Tuky

 

0 g

Sacharidy

 

50 g

- z toho cukry

 

28,6 g

Vláknina

 

21,4 g

Bielkoviny

 

14,3 g

Soľ

0,05 g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.