BrainMax Pure Drvené Kakaové Bôby, Nepražené, RAW, BIO, 250 g

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Kakaová hmota je superpotravina bohatá na zdraviu prospešné látky, akými sú vitamíny, minerály, alkaloidy, antioxidanty a polyfenoly. Jedná sa o 100% rýdze prírodný produkt vyrábaný z mletých nepražených peruánskych organických kakaových bôbov. Kakaová hmota je základnou surovinou pre výrobu čokolády a niekedy býva tiež označovaná ako 100% čokoláda.

V drvených kakaových bôboch je vyššie zastúpenie tukov ako je obvyklé (52%), pretože práve v tukoch sú viazané zdraviu prospešné látky a zároveň dodávajú kakau svoju výraznú špecifickú chuť. Kakao je bohatý zdroj minerálov. Tromi polievkovými lyžicami doplníte takmer dennú dávku draslíka, vápnika, horčíka, železa alebo zinku. Naše Raw kakaové bôby si lepšie uchovávajú svoje prirodzené látky.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
7 €    
Kód tovaru 1812
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

Brainmax Pure Drvené Kakaové Bôby, Nepražené, RAW, BIO, 250 g

Drvené nepražené kakaové bôby sú bohatým zdrojom polyfenolov, teobromínu a minerálov. Tieto látky môžu mať rad pozitívnych funkcií v ľudskom tele. Podporujú obehový systém, pôsobí protizápalovo, znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb a cukrovky a zlepšujú kognitívne funkcie. Okrem toho kakao obsahuje aminokyselinu tryptofán, ktorú telo používa na výrobu sérotonínu a vďaka tomu môže pozitívne pôsobiť na psychiku a podporu energie. Kakao je tiež zdrojom železa, ktorý je na rozdiel od niektorých rastlinných zdrojov minerálov ľahko vstrebateľný. Preto je kakao obľúbený zdroj železa vegánov.

Jedná sa o malé kúsky drvených nepražených kakaových bôbov niekedy tiež označovaných ako 100% čokoláda, ktoré majú špecifickú plnotučnú horkú chuť. Sú vyrábané z plodov kakaovníka. Kakaové bôby sa po zbere sušia, potom sa fermentujú a potom praskajú na zlomky čistej kakaovej hmoty. Naše kakaové bôby navyše nie sú pražené, takže si zachovávajú cenné živiny.

2 polievkové lyžice majú neuveriteľnú výživovú hodnotu

Drvená kakaová drvina patrí medzi najmenej spracované kakaové výrobky na trhu a má podstatne nižší obsah cukru ako iné čokoládové produkty, čo z nej robí zdravšiu alternatívu pre milovníkov čokolády. Kakaová drť je vhodná na priamu konzumáciu, ale aj na pečenie, či prípravu sladkých dezertov.

2 polievkové lyžice obsahujú 3 gramy bielkovín, 15 gramov tukov, 5 gramov vlákniny, 1 gram cukru, 6% ODD * železa, 16% ODD * horčíka, 9% ODD * fosforu, 6% ODD * zinku, 27% ODD * mangánu, 25% ODD * medi. * odporúčaná denná dávka.

18958-1_kakaove-boby-brainmax-pure-infografika-brainmarket-sk

Prednosti Brainmax drvených nepražených kakaových bôbov:

  • 100% RAW surovina z Peru v BIO kvalite.
  • Bohatý zdroj minerálov, antioxidantov a polyfenolov.
  • Zásobáreň energie.
  • Pestované udržateľnou formou.
  • Obsahuje minerálne látky horčík, draslík, železo.
  • Krajina pôvodu: Peru

 

18958_kakaove-boby-infografika-brainmarket-sk

Ako kakaové drvené bôby použiť

  • Kakaová hmota je vhodná buď k priamej konzumácii alebo na pečenie a prípravu sladkých dezertov. Je to nutrične najbohatší druh čokolády a výborná alternatíva komerčných čokolád na báze cukru.

 

Kakaova drt vyzivove udaje SK

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.