BrainMax Pure Chokeberry Powder, Arónia, čierna jarabina prášok, BIO, 200 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Arónia je superpotravina, ktorá vyniká vysokým obsahom antokyanov. Rastlinných pigmentov, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a pomáhajú chrániť bunky pred poškodením. Brainmax Pure arónia je v certifikovanej BIO kvalite, to znamená, že pri pestovaní neboli použité pesticídy ani iné škodlivé látky. Tmavo fialový prášok má ľahko sladkú a ovocnú chuť a je dobre rozmiešateľný v akomkoľvek nápoji. V dvoch lyžičkách, ktoré pridáte do svojho obľúbeného nápoja alebo raňajky, získate veľké množstvo antioxidantov, vitamínov a minerálov.

Dostupnosť Do 5 pracovných dní
7 €    
Kód tovaru 2031
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

Arónia - purpurové plody plné antioxidantov

Arónia čiže čierna jarabina sú purpurové plody kríka, ktorý pochádza zo Severnej Ameriky. Má vysoký podiel antokyanov, ktoré nájdeme predovšetkým v jej šupke. Ide o pigment, ktorým sa rastlina chráni pred slnečným žiarením. Brainmax Pure Arónia pochádza z celých plodov, ktoré sa šetrným spôsobom melú na jemný prášok, aby boli zachované všetky dôležité živiny.

Obsahuje veľké množstvo vitamín C a ďalej vitamíny A, K a E. Z minerálov môžete nájsť draslík a horčík. Má tiež vysoký podiel vlákniny a plody obsahujú látku rutín, ktorý spoločne s bioflavonoidmi a vitamínom C prispieva k spevneniu cievnej steny. Arónia má pozitívny vplyv pri chrípke a prechladnutí, má blahodarný vplyv na krvný obeh, podporuje funkcie žíl, podporuje pevnosť cievnych stien, reguluje krvný tlak, pomáha pri zápale žalúdka a harmonizuje funkciu štítnej žľazy. Odporúčame prášok z arónie tepelne neupravovať. Môžete rozmiešať v pohári džúsu, vody alebo pridať do jogurtu, müsli alebo smoothie.

700-fsegi9c0vyu34791-aronia-info

Prednosti Brainmax Pure arónie BIO prášku:

  • 100% BIO, RAW a VEGAN.
  • Vysoký obsah antioxidantov.
  • Obsahuje tiež vitamín C, A, K a E.
  • Hodí sa do raňajkových misiek, smoothie alebo domáce zmrzliny.
  • Balené v uzatvárateľnom papierovom obale.

 

Možnosti použitia Arónie

  • 1 až 2 čajové lyžičky pridajte do svojej obľúbenej raňajkovej misky alebo kaše.
  • Môžete pridať do proteínového šejku alebo svojho obľúbeného smoothie.
  • Arónia sa hodí aj do jogurtu alebo studených, ale aj pečených dezertov.

 

29199-2

 

Pri procese dýchania dochádza v našich bunkách k oxidácii, kedy sú ako vedľajší produkt bunkami produkované voľné radikály. Akumulácia škodlivých voľných radikálov môže byť pre bunky a organizmus ohrozením, takto vzniká oxidačný stres. Čím viac máme v tele voľných radikálov, tým rýchlejšie starneme. A kvôli tomu prichádzajú na scénu antioxidanty, ktoré neutralizujú voľné radikály a tým nedochádza k oxidačnému stresu, ktorý by mohol poškodiť bunky.

Podľa ORAC indexu je arónia potravinou s najvyššou koncentráciou antioxidantov

700-8ri74oaxemu34791-hodnoty-ora

Hodnoty ORAC sú vyjadrením času, ktorý je potrebné k tomu, aby antioxidant neutralizoval voľné radikály a tiež ukazujú množstvo antioxidantov v potravinách. Potraviny s vyššou hodnotou ORAC majú vyššiu antioxidačný potenciál ako potraviny s nízkymi hodnotami ORAC. Najvyššie hodnotené potraviny sú ovocie s výraznou pigmentáciou ako práve acai, ktorá dosahuje najvyšších hodnôt rebríčka ORAC. A treba podotknúť, že arónia vyhráva v rebríčku ORAC drvivým spôsobom oproti ostatným potravinám (viď obrázok).

700-4dky4zxc6iu34791-vyzivove-ho

Zloženie: 100% arónia (Aronia melanocarpa)

Pôvod: EU

Skladovanie: V suchu, v uzavretom obale.

Hmotnosť: 200 g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.