BrainMax Pure Black Maca Powder, Maca čierna BIO, prášok 200 g

 
Novinka Zväčšiť
 

100% organická peruánska Maca sušená tradičným peruánskym postupom na slnku. Maca je koreňová zelenina pestovaná v peruánskych Andách nadmorskej výške nad 4.000 metrov v drsných klimatických podmienkach. Inkovia macu uctievali ako posvätnú rastlinu a užívali ju ako pokrm aj liek.

Maca čierna je najvzácnejší druh, pretože tvorí iba 10-15% produkcie. Je vhodná zvlášť pre mužov (ale nielen pre nich) na podporu fyzickej výkonnosti, vitality a energie. Okrem toho má väčší obsah antioxidantov ako ostatné druhy. Okrem toho je zdroj vápnika, bielkovín a navodzuje okamžitý prísun energie. Týmto je vhodná aj pre športovcov. BrainMax Maca čierna je v organickej BIO kvalite a je spracovávaná šetrným spôsobom.

Dostupnosť Do 5 pracovných dní
13 €    
Kód tovaru 1998
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

Maca - zdroj vitality a vytrvalosti

Maca bola oddávna súčasťou stravy indiánov obývajúcich náhorné plošiny peruánskych Ánd. Maca je predovšetkým silný adaptogén, ktorý posilňuje fyzickú aj psychickú vitalitu. Slúži na zvýšenie energie, vitality, vytrvalosti rovnako ako podporuje plodnosť, sexualitu, duševné zdravie a priaznivo pôsobí na hormonálny systém. Zvlášť v období menopauzy. Ideálna je kombinácia všetkých troch druhov Macy. Pre ženy, ktoré hľadajú hormonálnu rovnováhu a harmóniu je vhodná kombinácia s prevahou červenej macy. Pre mužov, ktorí hľadajú viac energie a vytrvalosti, je vhodná zmes s prevahou čiernej macy.

maca prasek uvod

Ako používať macu?

V prvom týždni užívajte jednu čajovú lyžičku. V ďalších dvoch až troch týždňoch zvýšte na 2 – 3 čajové lyžičky denne. Po štvrtom týždni môžete užívať polievkovú lyžicu. Môžete ju pridávať do proteínového šejku, smoothie, kakaového nápoja alebo do raňajkovej kaše.

maca napoj

Jeden z najsilnejších adaptogénov

Maca ako adaptogén je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Naša Maca má jedinečnú orechovú chuť, ktorá sa hodí k sladkým aj slaným pokrmom, do smoothie alebo proteínového šejku. Navyše je v BIO kvalite, ktorá zaručuje jej organický pôvod. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu. Ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

adaptogenní efekt_infografika_sk

Pre koho je Maca vhodná?

  • Nedostatok energie a životnej vitality.
  • Nadmerný stres a z toho prameniaca úzkosť či ďalšie negatívne prejavy.
  • Navýšenie vytrvalosti, sily a odolnosti organizmu pri fyzickej námahe (nielen šport).
  • Libido, plodnosť, potenciu.
  • Optimalizácia pohlavných hormónov = hormonálna rovnováha, napríklad v období menopauzy.

 

maca priprava

Zloženie: 100% BIO Maca čierna (Lepidium meyenii)

Pôvod: Peru

Skladovanie: V suchu, v uzavretom obale.

Hmotnosť: 200 g

 

Výživové hodnoty na 100 g

Energetická hodnota

1264 kJ /302 kcal

Tuky

 

0,97 g

Sacharidy

 

74,3 g

- z toho cukry

 

36,9 g

Vláknina

 

5,5 g

Bielkoviny

 

14,3 g

Soľ

0,05 g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.