BrainMax Coffee Káva Honduras SHG, mletá, BIO

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Káva pochádza z pestovania kávovníka v oblasti medzi 1200-1700 m.n.m. Toto miesto pôvodu dáva zrnám kávy svoje jedinečné vlastnosti a plnú vysoko aromatickú chuť. 100% organická zrnková Arabica má vyváženú chuť s nie príliš výraznou kyslosťou a jemnejšou chuťou s podtónmi čokolády a citrusov. Káva je balená v tmavom, dobre tesniacom obale.

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
30 € 12 € od 12 €    
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

Vyvážená chuť BIO kávy

Honduras je jedným z najväčších pestovateľov kávy v latinskej Amerike. Územie Hondurasu tvoria prevažne hory a tak má krajina ideálne podmienky na pestovanie a výrobu prémiovej kávy, ktoré sa darí vo vyšších nadmorských výškach. Káva má intenzívnu arómu, strednú kyslosť s tónmi čokolády a citrusov.

kava uvod

Prémiová kvalita organickej kávy

Skratka SHG (Strictly High Grown) značí najvyššiu kvalitu pestovanú v nadmorskej výške nad 1200 mnm, kde plody dozrievajú pomalšie a chuť kávy je plnšia. To znamená, že má vysokú koncentráciu živín a výsledkom je aj zdravšia a chutnejšia káva. Kávy s označením SHG sú pestované v tieni a káva je chránená pred intenzívnym slnečným žiarením a vetrom.

kava mleta detail

Ako kávu pripravovať?

Káva je namletá pre okamžitú prípravu v moka kanvičke, pákovom kávovare alebo ako cold brew.  Avšak aj tak môžete použiť french press. Odporúčame uchovávať vo vzduchotesnej nádobe, pretože vzduch káve škodí a káva tak prichádza o svoju arómu. Káva má tendenciu absorbovať všetko, čo sa nachádza v jej okolí, preto ukladajte mimo ostatné potraviny, predovšetkým korenie a iné aromatické potraviny.

kafe priprava

Najvhodnejší čas na kávu?

Ak máte kávu ako jeden zo zdrojov energie počas dňa, zamerajte sa na konkrétnu hodinu. Počas dňa totiž dochádza ku kolísaniu hladiny kortizolu a v prípade, že si dáte kávu vo chvíli, keď je hladina kortizolu na vrchole, môžete tým narušiť normálnu rannú produkciu kortizolu a zaťažovať nadobličky. Hladina kortizolu vyvrcholí okolo 8:30, potom začne klesať a okolo poludnia jeho hladina znova stúpne. Takže 9:30 až 11:00 je najvhodnejším časom na maximálne využitie kofeínu.

kdy si dat kavu

Fair Trade káva

Prémiová káva pod označením Fair Trade znamená, že pre pestovateľov sú dohodnuté spravodlivé podmienky a ceny medzinárodného obchodu. A to ako pri pestovaní, tak pri výkupe kávy. Zakazuje detskú prácu a zakladá si na rešpekte k výrobným nákladom aj cene ľudskej práce.

fairtrade kava detail

Organická káva z Hondurasu

Pre vynikajúcu chuť sú vyberané tie najkvalitnejšie kávové zrná vybraných druhov arabiky a sú zozbierané prevažne ručným zberom a spracovávané čo najšetrnejšou metódou. Za BIO kvalitu sú označené iba kávy, pri ktorých sa pri pestovaní používajú iba organické hnojivá bez použitia umelých chemických látok. A to ako v samotnej sezóne pestovania, tak aj v predošlých rokoch. Organické pestovanie kávy navyše prispieva k udržateľnému životnému prostrediu, pretože zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám.

image_sk

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.