BrainMax Coffee, BIO Káva s medicinálnymi hubami, Lion's Mane & Chaga, 200g

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 4

Výberová mletá káva v BIO kvalite s extraktom z medicinálnych húb. Káva pre túto zmes pochádza z hôr západu Guatemaly a je obohatená o huby Chaga a Hericium.Chaga (ryšavec šikmý) je súčasťou tradičnej ruskej a čínskej medicíny. Ľudia veria v jej schopnosť oživovať a upokojovať telo i ducha. Hericium (Koralovec ježovitý, Lion 's Mane), je huba, ktorá má svoje pevné miesto v tradičnej čínskej medicíne. Rovnako ako iné vitálne huby, je Hericium bohaté na polysacharidy - beta glukány, minerály, ale aj pre Hericium špecifické - diterpenoidy.

Naša káva bola starostlivo testovaná na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
16 €    
Kód tovaru 1794
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

BIO káva s medicínskymi hubami Lion 's Mane & Chaga

Výberová mletá káva v BIO kvalite s extraktom z medicinálnych húb. Káva pre túto zmes pochádza z hôr západu Guatemaly, z lokálnej pestovateľské komunity. Miestni farmári okrem kávy pestujú aj iné plodiny, čím podporujú zachovanie biodiverzity a ochranu miestnych ekosystémov. Káva pochádza z nadmorskej výšky 1400-2000 mnm, je spracovaná premytou metódou a má charakteristiky jablka, mliečnej čokolády a orechov.

Chaga (ryšavec šikmý) je súčasťou tradičnej ruskej a čínskej medicíny. Ľudia veria v jej schopnosť oživovať a upokojovať telo i ducha. V hube chaga môžeme nájsť beta glukány, flavonoidy, steroly, ale aj rad vitamínov, minerálov, melanín či kyselinu betulinovú.

Hericium (Koralovec ježovitý, Lion 's Mane) je huba, ktorá má svoje pevné miesto v tradičnej čínskej medicíne. Rovnako ako iné vitálny huby, je Hericium bohaté na polysacharidy - beta glukány, minerály, ale aj pre Hericium špecifické - diterpenoidy. V hericiu ale tiež môžeme nájsť kyselinu Palmito či provitamín D2. V tradičnej čínskej medicíne môžeme s hericiom nájsť spojenie s posilnením Wei (žalúdok), doplnením Pi (slezina), napomáhaním trávenia, či ukľudnením ducha Shen. Ďalej sa o hericiu v tejto medicíne hovorí o posilnení činnosti mozgu alebo pôsobením na orgánové sústavy.

brainmax-coffee-infografika-brainmarket-sk-white_1

Prečo túto kávu?

V porovnaní s klasickou kávou obsahuje omnoho širšie spektrum rôznych zaujímavých látok s potenciálnymi účinkami na náš organizmus, ale zároveň si vychutnáte poriadnu nálož kofeínu vo svojom obľúbenom nápoji trochu lepšie. Túto variantu predovšetkým odporúčame tým, ktorí hľadajú širokospektrálne prínosy hubových extraktov a práškov, na každý deň a pre celé telo. Výťažky obsahujú minimálne množstvo   30% polysacharidov.

Ako kávu pripravovať?

Zmes je výhradne z mletej kávy a odporúčame ju pripravovať vo forme french presse . Ideálne v pomere zhruba 14g vody na 1g zmesi. Voda by nemala prekročiť teplotu 95 °. Odporúčame piť 1 až 2 šálky tejto kávy denne.

19507-8

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.