BrainMax Adaptogenic Coffee, Instantná káva s adaptogénmi a hubami, BIO, 300g

 
Novinka Zväčšiť
 

Kombinácia výberové organické instantnej kávy a kokosového mlieka s extraktmi lion 's mane, Rhodioly a l-theanín pre mentálnu aj fyzickú vzpruhu. Vysoká dávka hubového extraktu lion 's mane a Rhodiola zaisťujú 100% účinnosť pre mentálny aj fyzický výkon a zároveň zvyšujú odolnosť voči stresu, lebo sú obe rastliny radené do kategórie adaptogény. Kombinácia kofeínu a l-theanín podporuje lepšiu koncentráciu a vyrovnanosť.

Vynikajúca vôňa, chuť a jednoduchosť prípravy kedykoľvek a kdekoľvek robí z tejto kávy jednu z najlepších hubových káv na trhu. Samozrejmosťou je testovanie kávy na mykotoxíny, pesticídy a ťažké kovy.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
28 €    
Kód tovaru 1770
Značka Brainmax
Kategória Zdravé potraviny
 

BrainMax Adaptogenic Coffee, Instantná BIO káva s Lion's mane, Rhodiola, 300g

Zmes prvotriednej organickej kávykokosového mliekafunkčnej huby lion's manerhodioly a l-theanínu, ktorá vás príjemne nakopne k mentálnemu i fyzickému výkonu a ochráni pred stresom aj potenciálnou nervozitou spojenou s užívaním kofeínu. Vďaka vyváženému pomeru kávy, kokosového mlieka a byliniek sa nám podarilo docieliť vynikajúcu chuť a arómu, preto ak máte akúkoľvek skúsenosť s hubovou kávou, veríme, že BrainMax Adaptogenic Coffee sa stane vašou najobľúbenejšou funkčnou kávou s hubami.

 

21418_adaptogenic-coffee-brainmax-infografika-brainmarket-sk

5 ingrediencií pre maximálnu chuť a účinok

1.) Organická instantná káva robusta

Ide o výberovú instatnú kávu pochádzajúcu z Afriky. Kávové bôby šetrne zbierané, ktorých spracovanie sa vykonáva veľmi šetrne. Po upražení a varení bôbov sa z kávy vytvára extrakt, ktorý je šetrne rozprašovaný do čistého instantného prášku. V jednej dávke nájdete 104 mg kofeínu. Káva prechádza pravidelným testovaním na mykotoxíny, pesticídy a ťažké kovy.

2.) Organické kokosové mlieko

Kokosové mlieko obsahuje prirodzene sa vyskytujúce MCT mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre metabolizmus. A jedným z hlavných dôvodov, prečo sme pridali do BrainMax Adaptogenic Coffee kokosové mlieko je nezameniteľná lahodná chuť a vôňa.

3.) Lion's mane

Lion's mane, Hericium, alebo tiež Korálovec ježatý, to všetko sú názvy pre liečivú špongiu, pre ktorú je typický veľký obsah antioxidantov. Pre túto hubu neexistujú v našej legislatíve žiadne zdravotné tvrdenia. Jediné, čo vám môžeme povedať je, že ju používali budhistickí mnísi na udržanie koncentrácie pri dlhých meditáciách.

Existuje aj jedna malá japonská štúdia, ktorá vysvetľuje účinky tejto huby: V jednej malej japonskej klinickej štúdii užívali starší muži a ženy s miernou kognitívnou poruchou Lion's Mane počas 16 týždňov. Po celú dobu štúdie vykazovala skupina konzumujúca huby výrazne vyššie skóre na stupnici kognitívnych funkcií v porovnaní so skupinou s placebom. Ak, ale hubu prestali konzumovať, ich skóre sa vrátilo na pôvodnú úroveň ( 8 ).

4.) Rhodiola Rosea

Koreň rhodioly obsahuje viac ako 140 účinných látok, pričom dve najsilnejšie látky sú rosavín a salidrosid. Extrakt v našej káve je štandardizovaný na 4% rosavinov a patrí k veľmi potentným extraktom. Rhodiola je jedným z najsilnejších adaptogénov a používa sa v Škandinávii a Rusku po stáročia na liečbu úzkosti, únavy a depresie.

Schválené zdravotné tvrdenia pre rhodiolu:

 • Adaptogén - nervový systém.
 • Únava - stres.
 • Srdce a cievny systém - okysličenie.
 • Emočný komfort – stres.
 • Normálna funkcia obehovej sústavy.
 • Normálna hladina cukru v krvi.
 • Kognitívna a duševná výkonnosť.
 • Krvný obeh.
 • Normálne trávenie.
 • Fyzický výkon a kondícia.
 • Antioxidant.

 

5.) L-theanín

L-theanín je aminokyselina, ktorá sa nachádza predovšetkým zelenom čaji a je o ňu často hovorené v súvislosti s navodením stavu relaxovania. Avšak v legislatíve pre l-theanín neexistujú žiadne zdravotné tvrdenia. L-theanín sme do kávy pridali, pretože v kombinácii s kofeínom prehlbuje koncentráciu a mentálny výkon a ľahko vyrovnáva potenciálnu nervozitu spôsobenú s užívaním kofeínu pre citlivých jedincov.

 

Ako kávu pripravovať?

Vložte do hrnčeka dve čajové lyžičky kávy a zalejte vodou s maximálnou teplotou 60 až 70 stupňov.

21418-8_mleta-kava-web

Zloženie

1 dávka = 2 čajové lyžičky (8 gramov)

Látka

Obsah

RHP*

Organická instantná káva

4000 mg

**

Organické kokosové mlieko

3190 mg

**

Lion's mane, extrakt std. 30% polysacharidov

600 mg

**

Kofeín

112 mg

**

L-theanín

104 mg

**

Rhodiola rosea

104 mg

**

Balenie obsahuje cca 38 dávok.

*RHP Referenčná hodnota príjmu. **Referenčná hodnota príjmu nie je stanovená.

Organická instantná káva (robusta), organické kokosové mlieko, korálovec ježatý extrakt štandardizovaný na 30% polysacharidov, l-theanín, rhodiola rosea.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.