BrainMax Vitamín D3 5000 IU, 120 kapsúl

 
Novinka Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Vitamín D3 hrá dôležitú úlohu v zdraví kostí, zubov a najnovšie štúdie naznačujú, že sa jedná o veľmi dôležitý vitamín pre podporu imunity alebo zníženie rizika respiračných ochorení.

Každá kapsula obsahuje 5000 IU vitamínu D3. Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka). Ako funkčné plnivo kapsúl sme použili 550 mg bio kurkumy, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
13,90 €    
Kód tovaru 1068
Značka Brainmax
Kategória Vitamíny a antioxidanty
 

BrainMax Vitamín D3, 5000 IU, 120 rastlinných kapsúl

Vitamín D3 podporuje ukladanie vápnika do kostí, čím zlepšuje zdravie kostí. S vyšším príjmom vitamínu D3 môže súvisieť ukladanie vápnika do ciev (kalcifikácia ciev) preto by sme odporúčali kombinovať tento produkt s BrainMax Vitamín D3 & K2 v kombinácii 1 + 1 kapsula. Lebo vitamín K2 čistí cievy od vápnika a prebytočný vápnik pomáha ukladať do kostí.

V našom podnebnom pásme býva suplementácia vitamínu D3 pre zdravie a imunitu takmer nutnosťou. Výnimkou sú slnečné dni v lete a na jar, kedy môžeme Vitamín D3 čerpať zo slnečných lúčov. Vitamín D3 sa syntetizuje pri dopade UVB žiarenia na pokožku priamo v koži a telo je schopné si takto získaný Vitamín D3 ukladať do zásob. Pár minút na slnku v lete po dobu, kým je pokožka mierne ružovkastá, vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Čo je takmer 100x viac ako je legislatívna odporúčaná denná dávka. Nedostatok slnečných lúčov u západnej vyspelej populácie (až 60%) môže súvisieť s depresiami, úzkosťou, zlým stavom kostí, zhoršenou imunitou či hormonálnou disbalanciou.

ucinky vitaminu D infografika_sk

Vitamín D3 a jeho vplyv na zdravie

 • Prispieva k normálnej funkcií imunitného systému.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.
 • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov.
 • Podieľa sa na procese delenia buniek.
 • Prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu a podporuje udržanie normálnej hladiny vápnika v krvi.

 

Aká je optimálna dávka vitamínu D3?

V roku 2014 publikovali vedci z Edmontskej univerzity článok, v ktorom ukázali na chybu v stanovení odporúčanej dennej dávky vitamínu D. Poukázali na to, že odporúčaných 600 IU nestačí na pokrytie potrieb zdravého človeka. Dávka by mala byť takmer 15x vyššia, teda 8895 IU denne [1]. Takú dávku získate zo slnečného svitu alebo suplementáciou. Vo vyšších dávkach užívania vitamínu D3 je vhodné brať ho zároveň s vitamínom K2, pretože vitamín K2 zabraňuje kalcifikácii ciev, ktorá môže byť spojená s nadužívaním vitamínu D3. Vitamín K2 očisťuje cievy od vápnika a transportuje vápnik do kostí. Preto je vhodné užívať tento produkt spoločne s BrainMax Vitamín D3 & K2 v pomere 1 + 1 kapsula. 

d3333 fotka produkt

Prednosti produktu BrainMax Vitamín D3 5000 IU

 • Kľúčový vitamín pre zdravie kostí, zubov, ciev a podporu imunity vo vysokej koncentrácii.
 • 1 kapsula obsahuje 5000 IU vitamínu D3 (cholekalciferol z lanolínu) a 550 mg bio kurkumy.
 • Ako funkčná výplň bola použitá kurkuma v bio kvalite, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus .
 • Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

 

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu týždenne s jedlom obsahujúcim tuky alebo nalačno s Omega 3 či iným olejom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.