BrainMax Sulforaphane 35 mg, Sulforafan, 100 rastlinných kapsúl

 
Novinka Zväčšiť
 

Sulforafan je fytonutrient, ktorá sa nachádza v niekoľkých rastlinách, predovšetkým v kapustovitej zelenine. V rastlinách funguje sulforafán ako ochranca rastliny pred hmyzom, baktériami, vírusmi a plesňami. BrainMax Sulphoraphane obsahuje v jednej dávke (2 kapsule) 35 mg sulforafánu pochádzajúceho z extraktu semien brokolice.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
40,90 €    
Kód tovaru 1107
Značka Brainmax
Kategória Vitamíny a antioxidanty
 

Čo je sulforafán?

Sulforafan je bioaktívna látka, ktorá sa nachádza v kapustovitej zelenine ako je brokolica, ružičkový kel, karfiol či brokolicové klíčky. Respektíve obsahujú niekoľko zdraviu prospešných látok na čele s glukorafanínom, ktorý sa konzumáciou premení na sulforafán. Hoci sa sulforafán nachádza v kapustovitej zelenine, tepelnou úpravou sa táto látka rýchlo znehodnocuje. A vo varenej zelenine už takmer nie je. Avšak, pre mnoho ľudí nie je možná konzumácia surovej kapustovité zeleniny v takom množstve, aby sa zabezpečila optimálna dávka sulforafanu.

  • Každá dávka obsahuje 35 mg sulforafánu.
  • Rastlinné kapsule, vhodné pre vegánov.

 

sulforafan produkt final

 

Jeden z najsilnejších Sulforafánov na trhu!

Sulforafán je účinný predovšetkým preto, že sa jedná o veľmi malú molekulu, ktorá sa pomerne ľahko dostane do bunky a dokonca dokáže prestúpiť cez hematoencefalickú bariéru až do mozgu. Taktiež podporuje funkcie NK buniek, čo sú bunky imunitného systému, ktoré sú v prvej línii v boji proti patogénom. Hoci sulforafán obsahujú niektoré druhy zeleniny, na to, aby sa sulforafán uvoľnil potrebuje enzým myrosinázu. Tento enzým je v podstate kľúč k sulforafánu. Vzniká žuvaním tejto zeleniny za surového stavu. Vo chvíli, keď zeleninu uvaríme, tento enzým sa v nej už nenachádza a tak si cestu k sulforafánu nemôžeme odomknúť. V bežne dostupných doplnkoch býva množstvo sulforafanu v rádoch mikrogramov. BrainMax Sulforafan má v každej dávke 35 mg a to z neho jedným z najsilnejších na trhu.

sulforfan

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.