BrainMax S-Acetyl-L-Glutathione, 100 mg, 100 rastlinných kapsúl

 
Novinka Zväčšiť
 

S Acetyl Glutahion je najpokročilejšou formou biologicky dostupného glutatiónu. Jeho účinnosť sa rovná intravenóznemu podávaniu u glutatiónu. Glutatión je veľmi silný antioxidant, ktorý sa prirodzene produkuje v tele a jeho produkcia s vekom slabne. Glutatión podporuje zdravie neurónov, funkciu pečene a zdravie imunitného systému.

Pridaním acetylovej funkčnej skupiny do molekuly glutatiónu boli prekonané bežné problémy s absorpciou v tráviacom trakte, a vďaka tomu sa glutatión dostáva priamo do buniek. Výskumy naznačujú, že je acetylovaný glutatión stabilnejší v krvi a zvyšuje hladinu glutatiónu v bunkách lepšie ako bežné formy glutatiónu.[1] Vďaka stabilite molekuly by mohol glutatión prekonať aj hematoencefalickú bariéru (podpora neurónov priamo v mozgu).

Dostupnosť Posielame do 5 dní
40,50 €    
Kód tovaru 1074
Značka Brainmax
Kategória Vitamíny a antioxidanty
 

Brainmax S-Acetyl-L-Glutathione, SAG, 100 mg, 100 rastlinných kapsúl

Acetylovaný glutatión je inováciou v doplňovaní glutatiónu, ktorá sa svojou stabilitou a biodostupnosťou vyrovnáva intravenóznemu podávaniu glutatiónu. [1] Oproti intravenóznemu podávaniu glutatiónu je však oveľa lacnejší a jednoduchší v aplikácii. Vďaka vysokej stabilite dokáže SAG prežiť v tráviacom trakte bez degradácie a potom zvyšovať glutatión priamo v bunkách.

Oproti suplementácii NAC, ktorý je prekurzorom glutatiónu je u acetylového glutatiónu výhodou, že zvyšovanie glutatiónu v bunkách nie je energeticky náročné a nie sú tu prekážky súvisiace s toxicitou ťažkých kovov alebo problémy s metabolizmom. Stav vášho zdravia skrátka nie je ovplyvnený pri zvyšovaní glutatiónu v bunkách. Dalo by sa povedať, že SAG je v oblasti doplňovania glutatiónu istota. Pre maximálnu antioxidačnú synergiu možno dočasne navýšiť antioxidačnú kapacitu užívania SAG a NAC dohromady.

S_acetyl_glutathion_infografika_brainmarket_SK

Čo je glutatión a na čo je dobrý?

Glutatión je malý peptid s molekulou zloženou z troch aminokyselín: kyseliny glutámovej, cysteínu a glycínu. Glutatión je najsilnejší antioxidant a je vytváraný každou bunkou v tele, obzvlášť významne sa však tvorí v pečeni. Podieľa sa na odstraňovaní reaktívnych foriem kyslíka (voľných radikálov) neustále vznikajúcich v metabolizme červených krviniek (v mitochondriách) a chráni ich tak pred oxidačným poškodením. Vyššie hladiny glutatiónu v bunkách teda súvisia s vyššou produkciou bunkovej energie a zdravím buniek. Glutatión hrá taktiež dôležitú úlohu vo funkcii imunitného systému a procesu detoxikácie.

Naša vlastná produkcia glutatiónu s rastúcim vekom slabne. Jeho produkcia tiež klesá so zlou stravou, nadužívaním alkoholu, stresom, infekciou, toxínmi či enviromentálnym znečistením. S nízkou hladinou glutatiónu v tele sa stávame náchylnejšími k infekciám a chorobám, pretože nám chýba schopnosť účinne detoxikovať.

glutathion sk

Produkt je vhodný pre jedincov:

  • Trpiacich stresom a vyčerpaním.
  • Zameraných na zbavovanie sa toxínov, kondíciu pečene, bunkovú energiu, podporu imunity a hormonálnu rovnováhu.

 

glutathione-infografika-brainmarket-sk

 

Prednosti Brainmax S-Acetyl-L-Glutathione, SAG

  • Vyššie hladiny glutatiónu sú spojené s ochranou buniek pred oxidatívnym stresom (voľné radikály), normálnou funkciou imunitného systému, ochranou DNA, detoxikáciou toxínov a ťažkých kovov, podporou bunkovej energie, ochranou pečene.
  • Stabilná a pre telo využiteľná forma glutatiónu porovnateľná s vnútrožilovým podávaním.
  • Forma glutatiónu vhodná pre zvýšenie antioxidačnej kapacity neurónov v mozgu.
  • 1 kapsula obsahuje 100 mg acetylového glutatiónu.
  • Ako funkčné plnidlo bolo použitých 400 mg BIO kurkumy, u ktorej boli vedecky potvrdené stovky zdravotných tvrdení.
  • Neobsahuje žiadne balastné látky a iné aditíva (éčka).
  • Rastlinné kapsule.
  • Vhodné pre vegánov.

 

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne nalačno ráno alebo večer.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.