BrainMax Methyl Folate, Kyselina listová v aktívnej forme, 400 mcg, 100 rastlinných kapsúl

 
Novinka Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Kyselina listová vo svojej pre telo najlepšie vstrebateľnej aktívnej forme methylfolát. Methylfolát (5-MTHF) je prirodzenou aktívnou formou kyseliny listovej, ktorá sa dostáva ihneď do buniek na rozdiel od syntetickej formy kyseliny listovej, ktorá sa ešte len na methylfolát musí v tele premeniť za pomoci enzýmu methyltranshydrofolát reduktázy (MTHRF). Podľa štúdií je ale u mnohých jedincov tento enzým oslabený alebo vôbec nefunguje, preto si nedokážu z prijímanej kyseliny listovej vytvoriť aktívny methylfolát. A z toho dôvodu sme prišli s vlastným a pre telo najlepším riešením. Navyše bez obsahu balastných látok. Quatrefolic® je patentovaná 5-methyltetrahydrofolátová (5-MTHF) glukosamínová soľ s najvyššou biologickou dostupnosťou.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
17,90 €    
Kód tovaru 1077
Značka Brainmax
Kategória Vitamíny a antioxidanty
 

Rozdiel medzi folátom a kyselinou listovou 

Aj keď je medzi nimi výrazný rozdiel, často u nich dochádza k zámene. Vitamín B9 je základná živina, ktorá sa prirodzene vyskytuje ako folát. Folát označuje mnoho foriem vitamínu B-9. Patrí medzi ne kyselina listová, dihydrofolát (DHF), 5-methyltetrahydrofolát (5-MTHF) a ďalšie. Folát zohráva kľúčovú úlohu pri raste nových buniek a tvorbe DNA. Jeho nízke hladiny bývajú spojené s vysokou hladinou homocysteínu, vrodenými vady u plodu tehotných žien a ďalšími civilizačnými ochoreniami.

klicove role fosfatu_Infografika_sk – kópia

Čo je methyl folát?

Methyl folát alebo 5-methyltetrahydrofolát (5-MTHF) je aktívny pre telo najlepšie využiteľná forma vitamínu B9. V tráviacom trakte sa väčšina folátu z potravy pred vstupom do krvného obehu premení práve na biologicky dostupný na 5-MTHF. Methyl folát je na rozdiel od kyseliny listovej v našom tele využitý bez strát a ťažkostí.

Folaty_Infografika_sk – kópia

Čo je kyselina listová?

Na rozdiel od folátu nie je všetka kyselina listová, ktorú konzumujete, premenená na aktívnu formu vitamínu B9 = 5-MTHF. Kyselina listová musí byť premenená v pečeni na aktívnu formu methyl folátu. Tento metabolický proces však u niektorých jedincov nefunguje a preto môže zostávať nemetabolizovaná kyselina listová v krvnom riečisku a spôsobovať zdravotné problémy. Problém metabolizácie kyseliny listovej je niekedy zhoršený aj tým, že sa pridáva do potravín napr. pečiva, cestovín či raňajkových cereálií. Najlepším zdrojom vitamínu B9 je jej aktívna forma metyl folát, pretože tá je pre naše telo najlepšie vstrebateľná.

kyselina listova_vitamin B9_Infografika_1_sk – kópia

Prečo je methylfolát alebo aktívna kyselina listová dôležitá?

Aktívna kyselina listová podporuje imunitný systém, podieľa sa na delení buniek, prispieva k normálnej psychickej činnosti, prispieva k správnemu metabolizmu homocysteínu. Suplementáciu kyseliny listovej by mali zvážiť ženy plánujúce tehotenstvo, ďalej osoby konzumujúce nadmerné množstvo alkoholu, fajčiari, osoby užívajúce laxatíva a diuretiká alebo ľudia s ochorením pečene.

Proc je dulezita kyselina listova_infografika_sk

Kyselina listová v tehotenstve

Nedostatok kyseliny listovej by mali dbať predovšetkým tehotné ženy, pretože folát sa okrem iného podieľa na bunkovom raste, bunkovom delení, syntéze, oprave DNA a výrazne znižuje riziko rázštepu neurálnej trubice. Zvýšený príjem kyseliny listovej by mal byť začať už tri mesiace pred počatím a potom v priebehu celého tehotenstva.

 400 mcg aktívnej formy kyseliny listovej (methylfolátu)

Aby bola suplementácia kyseliny listovej skutočne efektívna, musí byť v aktívnej forme. Vo forme, ktorú dokáže naše telo okamžite využiť. Neaktívne formy musia byť totiž najskôr premenené alebo methylované pečeňou, aby sa stali aktívnymi a telo ich mohlo vstrebať a využiť. Nedostatok folátu sa môže prejaviť úbytkom na váhe, nechutenstvom, fyzickou slabosťou a únavou, búšením srdcom, bolesťami hlavy, podráždenosťou a častým prechladnutím.

 • Biologicky najdostupnejšia forma Quatrefolic®.
 • Neobsahuje žiadne balastné látky a iné aditíva (éčka).
 • 1 kapsula pokryje dennú potrebu kyseliny listovej na celý deň.
 • Rastlinné kapsule.

 

nedostatek folatu zpusobuje_Infografika_sk

Užívanie kyseliny listovej prispieva k:

 • Prispieva k normálnej syntéze aminokyselín.
 • Prispieva k normálnemu metabolizmu homocysteínu.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.
 • Prispieva k normálnej krvotvorbe.
 • Prispieva k normálnej psychickej činnosti.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Podieľa sa na delení buniek.

 

methyl folate detail2

 

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne s jedlom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.