BrainMax Liposomal Glutathione, Lipozomálny Glutathion, 200 ml

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Lipozomálny glutatión je spoločne s S-Acetyl glutathionom najpokročilejšou formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnosť sa približuje intravenóznemu podávaniu glutathionu. Glutathion je veľmi silný antioxidant, ktorý je prirodzene produkovaný v našom tele a jeho produkcia s vekom slabne. Glutathion podporuje zdravie neurónov, funkciu pečene a zdravie imunitného systému.

Pridaním fosfolipidového ochranného obalu boli prekonané bežné problémy s absorpciou v tráviacom trakte a vďaka tomu sa glutathion dostáva priamo do buniek. Lipozomálny glutathion je chránený pred drsným prostredím žalúdka lipozómami a je schopný prechádzať bunkovými membránami priamo do buniek.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
32,50 €    
Kód tovaru 1104
Značka Brainmax
Kategória Vitamíny a antioxidanty
 

Vysoká vstrebateľnosť vďaka lipozomálnej forme

Liposomálny glutathion je inováciou v doplňovaní glutathionu, pretože je glutathion chránený pred agresívnym prostredím v žalúdku fosfolipidovou ochrannou vrstvou. Vďaka tejto lipozomálnej inovácii dokáže prejsť cez stenu tenkého čreva a dostať sa do krvného riečišťa, kde zvyšuje v bunkách hladiny tohto životne dôležitého antioxidantu. Lipozomálna a acetylovaná forma glutathionu vyniká pre telo maximálnou využiteľnosťou zatiaľ čo bežná redukovaná forma dosahuje využiteľnosť maximálne 5 %.

 28953-3_brainmax-liquid-vitamin-c

 Spoľahlivé zvýšenie hladiny glutathipnu!

Zvyšovanie glutathionu v bunkách prostredníctvom lipozomálneho transportu nie je energeticky náročné a nie sú tu prekážky súvisiace s toxicitou ťažkých kovov alebo problémami s metabolizmom. Prostredníctvom lipozomálneho glutatiónu teda môžete navýšiť hladiny glutathionu v bunkách bezpečne a bez prekážok. V oblasti doplňovania glutathionu je jeho lipozomálna forma istota. Pri začínajúcom prechladnutí alebo inom prejave infekcie je lepšie v prvých dňoch pokojne aj zpäťnásobiť dávku, pretože v čase infekcie je v našom organizme prirodzená produkcia glutathionu dočasne obmedzená.

28950-2_glutathion-3pcs

Bezproblémový priechod cez steny buniek vďaka lipozomálnej technológii

Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez steny buniek prechádza úplne bez problému tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostri a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Lipozomálny transportný systém ponúka po injekčnej aplikácii ďalšiu účinnú alternatívu k príjmu glutatiónu. Lipozómy sú navyše oproti bežným formám šetrnejšie k žalúdku a to aj pri vyšších dávkach.

liposomalni technologie_glutathion_infografika_sk

Čo je glutathion a na čo je dobrý?

Glutathion je malý peptid s molekulou zloženou z troch aminokyselín: kyseliny glutamovej, cysteínu a glycínu. Glutathion je najsilnejší antioxidant a je vytváraný každou bunkou v tele, zvlášť významne sa však tvorí v pečeni. Podieľa sa na odstraňovaní reaktívnych foriem kyslíka (voľných radikálov) neustále vznikajúcich v metabolizme červených krviniek (v mitochondriách) a chráni ich tak pred oxidačným poškodením. Vyššie hladiny glutathionu v bunkách teda súvisia s vyššou produkciou bunkovej energie a zdravím buniek. Glutathion hrá taktiež dôležitú úlohu vo funkcii imunitného systému a procesu detoxikácie.

Naša vlastná produkcia glutathionu s vekom slabne. Produkcia glutathionu tiež klesá so zlou stravou, nadužívaním alkoholu, stresom, infekciou, toxínmi či enviromentálnym znečistením. S nízkou hladinou glutatiónu v tele sa stávame náchylnejšími na infekcie a choroby, pretože nám chýba schopnosť účinne detoxikovať.

glutation_infografika_brainmarket_sk

Prečo je lipozomálny glutatión porovnateľný s jeho injekčným podaním?

Glutathion je zapuzdrený v nano časticiach zvaných lipozómy a vďaka tomu dokáže prejsť cez stenu tenkého čreva a dostať sa do krvného riečišťa. Bežné formy črevnú bariéru prekonávajú len s veľkými ťažkosťami a preto sa vstrebe do krvnej plazmy iba 3 až 5% glutathionu. Preto je lipozomálny glutathion jasnou voľbou pre všetkých, ktorí potrebujú podporiť organizmus počas choroby a chcú posilniť celkovú imunitu.

lopomalni glutathion_sk

Vstrebateľnosť až 95%!

Vďaka lipozomálnej technológii je vstrebateľnosť až 95%. Lipozomálna technológia zaisťuje fosfolipidovú ochranu glutathionu pred degradáciou v tráviacom trakte. Vďaka tejto ochrane sa glutathion dostáva priamo do buniek bez zbytočných strát. Tekutá forma je aj vhodná pre deti a jedincov preferujúcich tekutinu pred kapsulami.

vstrebatelnost lipozomov_sk

Produkt je vhodný pre jedincov

  • Trpiaci stresom a vyčerpaním.
  • Zamerané na zbavovanie sa toxínov, kondíciu pečene, bunkovú energiu, podporu imunity a hormonálnu rovnováhu.

 

glutathione-infografika-brainmarket-sk

 

Prednosti lipozomálneho glutathionu

  • Vyššie hladiny glutathionu sú spojené s ochranou buniek pred oxidatívnym stresom (voľné radikály), normálnou funkciou imunitného systému, ochranou DNA, detoxikáciou toxínov a ťažkých kovov, podporou bunkovej energie, ochranou pečene.
  • Stabilná a pre telo maximálne využiteľná forma glutathionu.
  • Forma glutathionu vhodná pre zvýšenie antioxidačnej kapacity neurónov v mozgu.
  • 1 dávka (2 čajové lyžičky) obsahuje 400 mg lipozomálneho glutathionu.
  • Tekutá forma pre jednoduché dávkovanie.
  • Vhodné pre vegánov.

 

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 2 čajové lyžičky denne a zapite vodou. V prípade oslabenej imunity alebo prechladnutia zdvojnásobte dávku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.