BrainMax Fisetin 200 mg, 20 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Fisetín je rastlinný polyfenol prítomný v mnohých rastlinách. Prvýkrát bol izolovaný z rastliny skúmavka benátska, ale obsahujú ho aj napr. aj nám dobre známe jahody. Pomer fisetínu vo vzťahu k jednotlivým rastlinám je veľmi malý, to znamená, že pre jeho terapeutické využitie by ste museli konzumovať veľké množstvo týchto plodov. Fisetín pomáha odstraňovať senescentné alebo poškodené bunky a v tom tkvie jeho najväčšia sila. BrainMax Fisetin je extrahovaný z konárov Cotinus coggygria (už spomínaná skúmavka vlasatá). Je vo forme prášku a každá odmerka obsahuje 200 mg fisetínu, čo je rovnako, ako 1,2 kg jahôd!

Dostupnosť Posielame do 5 dní
52,90 €    
Kód tovaru 1050
Značka Brainmax
Kategória Vitamíny a antioxidanty
 

Zdravé starnutie vďaka zbaveniu sa neaktívnych buniek

Fisetín je antioxidant, ktorý obsahujú predovšetkým jahody. V priebehu starnutia sa v našom tele hromadia senescentné bunky. Ide o bunky, ktoré sa sú ,,prestarlé". Ak sú bunky poškodené a všetko funguje ako má, tak dôjde k ich automatickej eliminácii a náhrade za bunky nové. Nie však u senescentných buniek. Tie sa naopak hromadia. Senescentné bunky sú staré bunky, ktoré pre vás nerobia absolútne nič.Nerastú, ani sa nedelia, ale môžu spôsobiť poškodenie buniek okolo nich.Našťastie Fisetin funguje ako senolytikum.To znamená, že zabraňuje akumulácii senescentných buniek a dokáže ich odstrániť.

1,2 kg jahôd obsahuje 200 mg fisetínu (1 odmerka)

Medzi najbohatšie zdroje fisetínu patria napr. jahody ( približne 160 mcg fisetínu na g)1. Ak by ste chceli prijať odporúčanú dennú dávku fisetínu v potrave, museli by ste zjesť 1,2 kg kvalitných jahôd. Jahody vďaka svojmu množstvu a obsahu cukru nie sú najlepšou cestou pri získavaní odporúčanej dennej dávky. Predsa len hovoríme o viac ako kilograme jahôd denne.

Eliminuje škodlivé toxíny a voľné radikály

Fisetín dokáže prechádzať aj hematoencefalickou bariérou. Pomáha tak mozgovým bunkám začať produkovať proteíny, ktoré sú zásadné pre správnu štruktúru a funkciu mozgových buniek, najmä na komunikačných spojoch známych ako synapsia medzi bunkami. Funguje tak, že vychytáva škodlivé toxíny a voľné radikály v tele vrátane mozgu, ktoré môžu poškodiť bunky.

Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je do 1,5 g. Fisetín umiestnite pod jazyk na cca dve minúty.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.