BrainMax Astaxanthin BIO, 8 mg, 60 rastlinných kapsúl

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Astaxantín je v súčasnej dobe najsilnejší antioxidant, ktorý bol v prírode objavený. BrainMax Astaxantín bol extrahovaný z rias ekologicky pestovaných rias Haematococcus pluvialis a jeho súčasťou sú aj prirodzene sa vyskytujúce kartenoidy ako luteín, kantaxantín a beta-karotén. Maximálna čistota produktu je zaistená organickou výrobnou technológiou a následným testovaním na ťažké kovy. BIO kvalita astaxantínu zaručuje až 50 krát vyššiu biologickú dostupnosť ako jeho syntetická forma.

Pre lepšiu absorpciu je kapsula s astaxantínom doplnená o panenský olivový olej bohatý na polyfenoly. Vďaka rastlinným kapsulám je produkt vhodný aj pre vegánov. Produkt neobsahuje žiadne balastné látky.

 

Dostupnosť Posielame do 5 dní
36,90 €    
Kód tovaru 1089
Značka Brainmax
Kategória Vitamíny a antioxidanty
 

BrainMax Astaxanthin BIO, 8 mg, 60 rastlinných kapsúl

Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) je jednobunková sladkovodná mikroriasa, ktorá je súčasťou planktónu a je rozšírená v mnohých biotopoch po celom svete. Je považovaná za najlepší prírodný zdroj astaxantínu. V prírode má astaxantín žiarivo oranžovú farbu. Odtiaľ preberajú túto farbu aj živočíchy ako je losos, homár alebo krevety.

BrainMax Astaxanthin obsahuje v každej kapsule 8 mg astaxantínu v tej najčistejšej forme a je extrahovaný CO2 extrakciou z riasy Haematococcus pluvialis, ktorá je na množstvo astaxanthinu najbohatšia. Ide o prírodný produkt, ktorý ako taký má až 50 krát vyššiu biologickú dostupnosť ako jeho syntetická forma. Ako jeden z mála antioxidantov prechádza astaxanthin do všetkých tkanív a orgánov vrátane mozgu. Molekuly Astaxanthinu sú rozpustné vo vode aj v tukoch a prenikajú tak celou ochrannou lipidovou dvojvrstvovou bunkou.

26409-1_brainmax-pure-astaxanthin-infografika-brainmarket-sk

Astaxanthin je často označovaný ako „kráľ karotenoidov“ kvôli jeho povesti jedného z najsilnejších antioxidantov nájdených v prírode. Najväčšie množstvo astaxanthinu obsahuje jednobunková sladkovodná mikroriasa Haematococcus pluvialis. Kkeď je táto riasa v strese, prejde do režimu prežitia a vylučuje astaxanthin, aby okolo nej fungoval ako „silové pole“. Astaxanthin chráni riasy pred zmenami v ich prostredí, ako je ultrafialové svetlo, nedostatok výživy alebo zmena teploty. Vďaka astaxanthinu prežije riasa aj tie najdrsnejšie podmienky. 

Astaxanthin je vytváraný mikroriasou ako prirodzená ochrana proti UV žiareniu. V tele potom môže absorbovať negatíva súvisiace s oxidatívnym stresom. Astaxanthin má zvláštny význam, pretože sa nikdy nepremení na prooxidant. To znamená, že nikdy nemôže spôsobiť deštruktívnu oxidáciu v tele. Bohužiaľ Vás nemôžeme informovať o všetkých pozitívnych účinkoch, ktoré astaxanthin ponúka. Viac informácií o astaxanthine nájdete na www.brainpedia.cz.

26409-6

Prednosti BrainMax Astaxanthinu

  • Najsilnejší prírodný antioxidant.
  • Obsahuje prirodzene ďalšie kartenoidy ako uteín, kantaxantín a beta-karotén.
  • Prestupuje do všetkých tkanív vrátane mozgu.
  • Synergický efekt v kombinácii s panenským olivovým olejom bohatým na polyfenoly.
  • 100% BIO produkcie bez GMO.
  • Vhodné pre vegánov.

 

26409-9

 

Dávkovanie

1 kapsula raz denne s jedlom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.