BEWIT Višně sušené BIO RAW 300 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Sušené višne, prírodná pochúťka plná vitamínov, ktorú si pre jej nápaditú, kyselkavú chuť určite obľúbite.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
12 €    
Kód tovaru 1541
Značka Bewit
Kategória Sušené plody
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

Višne sušené BIO RAW


Sušené višne, prírodná pochúťka plná vitamínov, ktorú si pre jej nápaditú, kyselkavú chuť určite obľúbite. Skvele vyniknú v domácom müsli, RAW dezertoch, ovocných šalátoch a tiež v rôznych dipoch a omáčkach. Výborne chutia aj samotné. Možnosti sú nekonečné, nebojte sa experimentovať.

História
Višne naprieč storočiami


Nádherne kvitnúce višné stromy prerastali krajinu pozdĺž Kaspického a Čierneho mora už v období 300 rokov pred naším letopočtom. Ich šťavnaté plody si získali si nielen antických Grékov, ale aj Peržanmi a Indy. K veľkému rozšíreniu višní prispeli aj Rimania, vďaka ktorým sa sadeničky dostali do Británie a do ďalších kútov sveta. [1,2]

1628064422-tresne

Dlhoročný pomocník


Už od nepamäti sú vyhľadávané nielen pre ich nápaditú chuť, ale aj pre priaznivé pôsobenie, ktoré je využívané v ľudovej medicíne. Či už čerstvé alebo šetrne sušené, všetky predstavujú významného pomocníka. [1,2,3]

Pôvod a pestovanie
Plne zrelé, šetrne usušené


Červeno sfarbené plody Višne obyčajné sú zozbierané v štádiu plnej zrelosti, kedy disponujú úplne vyvinutým zložením. Ihneď po zbere sú višne očistené, vykôstkované a šetrne usušené.

Bez oxidu siričitého a pridaného cukru


V rámci spracovania nie sú višne ošetrené oxidom siričitým, disponujú tak tmavšou farbou a jemnejšou chuťou. Nie sú ani dosladzované.

Zloženie a vlastnosti
Vitamíny a ďalšie zlúčeniny


Višne sú užitočným ovocím plným vitamínov a ďalších prirodzene obsiahnutých zlúčenín, spájaných s mnohými podpornými účinkami. Pre svoje osviežujúce vlastnosti sú navyše príjemnou vzpruhou.

Než si pôjdete ľahnúť


Už naše babičky vedeli, že pravidelná konzumácia višní pred spaním navodzuje krásny spánok. Či už sú višne čerstvé alebo sušené, stačí naozaj len hŕstka.

Zloženie: 100% BIO RAW višne

1628064426-tresne-2

Pôvod: Turecko

Balenie: 300 g

Použitie
Do domácich müsli, ovocných šalátov, dipov aj omáčok


Nápaditá, kyselkavá chuť sušených višní skvele vynikne v domácom müsli, ovocných šalátoch av pečených, nepečených aj RAW dezertoch. Skvele ozvláštnia aj rôzne dipy a omáčky podávané k mäsovým pokrmom. Výborne chutia aj samotné. Možnosti sú nekonečné, nebojte sa experimentovať.

Zdroje


[1] KIM, D.O., H.J. HEO a Y.J. KIM. Sweet and sour cherry fenolics a ich protective účinky na neuronal cells. J Agric Food Chem. 2005, 53(26), 9921-9927.

[2] HABAUZIT, Vèrique a Christine MORAND. Evidencia pre protektívny účinok polyphenols-containing foods na cardiovascular health: update for clinicians. Therapeutic Advances Chronic Disease. 2012, 3(2), 87-106.

[3] HOWATSON, G., P.G. BELL a J. TALLENT. Effect of tart cherry juice (Prunus cerasus) na melatonín levels and enhanced sleep quality. Eur J Nutr. 2012, 8(51), 909-916.

 


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.