BEWIT Moruša biela BIO RAW 300 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Sušené plody moruše bielej, medovo sladké, prírodné pochúťky plné vitamínov a mnohých prospešných látok.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
9 €    
Kód tovaru 1538
Značka Bewit
Kategória Sušené plody
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

BIO RAW Moruša biela


Sušené plody moruše bielej, medovo sladké, prírodné pochúťky plné vitamínov a mnohých prospešných látok. Navyše sú vláčne a príjemne mäkké. Vylepšite svoje domáce müsli, ovocné šaláty, pečené, nepečené aj RAW dezerty. Pretože koláč posypaný morušou, úplná rozprávka. Výborné sú aj samotné.

História
Už v starovekej Číne


Po celé stáročia sú moruše nielen obľúbenou pochúťkou, ale aj významným pomocníkom s mnohými priaznivými účinkami. Dokonca už starí Číňania si na nich potrpeli. [1,2]

1624029022-moruse-na-web-s

Zamilovaný cisár Karol Veľký


Medovo sladká chuť čerstvých i sušených moruší si získala snáď každého, kto ich ochutnal. Avšak sám rímsky cisár Karol Veľký si plody morušia zamiloval natoľko, že nariadil ich vysádzanie na svojich cisárskych farmách. [2]

Sladká spomienka našich babičiek


Plody moruší sú našim babičkám dôverne známou pochúťkou. Nie je to tak dávno čo boli k nájdeniu snáď v každej záhradke. Či už čerstvé, alebo v sušenom stave ich pridávali do domácich lievancov, buchiet a ďalších maškrt. Pretože koláč posypaný morušou, úplná rozprávka.

Pôvod a pestovanie
Plne zrelé, na slnku usušené


Zvláštnosťou moruší je, že nedozrievajú naraz. Zberajú sa postupne, a navyše sú veľmi náchylné na prepravu. Pre zachovanie maximálnej kvality tak musia byť spracované bezodkladne po zbere. V našom prípade sú usušené tým najšetrnejším spôsobom, na slnku.

Bez oxidu siričitého a pridaného cukru


V rámci spracovania nie sú plody moruše bielo ošetrené oxidom siričitým, disponujú tak karamelovou farbou a jemnejšou chuťou. Nie sú ani dosladzované.

Zloženie a vlastnosti
Vitamíny a mnoho prospešných látok


Moruše sú sušeným ovocím plným vitamínov a mnohých prospešných látok, pre ktoré sú spájané s početnými blahodarnými účinkami. Vďaka šetrnému spôsobu spracovania je ich obsah maximálne zachovaný.

Zloženie: 100% BIO RAW Moruša biela. Sušené slnkom, kúsky.

1623337023-Moruse-2


Pôvod: Turecko


Balenie: 300 g


Upozornenie: Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Použitie


Do domácich müsli, dezertov i ovocných šalátov

Príjemná, medovo sladká chuť sušených moruší skvele vynikne v domácom müsli, ovocných šalátoch, pečených, nepečených aj RAW dezertoch. Výborne doplnia aj koláčové posypky. Pretože koláč posypaný morušou, úplná rozprávka.

Zdroje


[1] OMIDIRAN, M.O., R.A. BAIYEWU, I.T. ADEMOLA a O.C. FAKOREDE. Phytochemical Analysis, Nutritional Composition and Antimicrobial Activities of White Mulberry (Morus albumu). Pákistán Journal of Nutrition. 2012, 11(5), 456-460.

[2] BAJPAI, Saurabh, A. Vijaja BHASKARA a M. MUTHUKUMARAN. History a aktívne farmaceutické princípy mulberry: a review. Journal of Pharmacy. 2012, 2(4), 13-16.

 


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.