BEWIT Hrozienka sultana BIO RAW 300 g

 
Novinka Zväčšiť
 

BIO RAW SULTANA RAISINS

Vitis vinifera

Hrozienka Sultana, sladké pokušenie plné vitamínov a ľahko dostupnej energie.

 

Dostupnosť Posielame do 5 dní
4 €    
Kód tovaru 1535
Značka Bewit
Kategória Sušené plody
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

BEWIT sušené Hrozienka Sultana BIO RAW


Hrozienka Sultana, sladké pokušenie plné vitamínov a ľahko dostupnej energie. Navyše sú vláčne a príjemne mäkké. Skvele vyniknú v ovsenej kaši, jogurte, v sladkých pokrmoch i RAW dezertoch. A tiež v štrúdli. Pretože jablká, hrozienka a škorica je skrátka klasika, ktorá sa nikdy neokuká. Výborné sú aj samotné.

História
Nápoj bohov


Hroznové víno, plodina stará ako ľudstvo samo. Na jej šťavnatých guličkách si dokonca pochutnávali už v starom Ríme, Grécku, Egypte aj v Perzii. A už vtedy si z nich pripravovali obľúbený nápoj bohov, svetové víno. [1, 2]

1624029906-rozinky-s-na-web

Náhodný objav


Usušené guličky, zvyšné na kríkoch viniča, boli čisto náhodným objavom vtedajších lovcov a zberačov. Nielenže im hrozienka chutili, ale na rozdiel od hrozna čerstvého oveľa dlhšie vydržali. A tak nová pochúťka plná energie bola na svete. [2]

Prečo práve sultánky?


Sultánky sú vyrobené zo špeciálnej odrody révy vínnej, ktorá je pôvodom zo Sultánie, bývalého hlavného mesta Ílchanátu. V porovnaní s ostatnými odrodami sú sultánky väčšie, sladšie a tiež bez semienok. [3]

Pôvod a pestovanie
Celkom zrelé, na slnku usušené


Zber, jedna z najdôležitejších fáz. Dozreté hrozno je totiž veľmi šťavnaté a musí sa s ním zaobchádzať veľmi opatrne. Po zbere sú následne rozprestreté na tenkú vrstvu a usušené tým najšetrnejším spôsobom, na slnku.

Aby sa nezlepili


Keďže sú sultánky, samy o sebe, zdrojom veľkého množstva prírodných cukrov, majú tendenciu zlepovať sa dohromady. Zlepovaniu je zabránené tenkou vrstvičkou BIO slnečnicového oleja, ktorou sú potreté.

Bez oxidu siričitého a pridaného cukru


V rámci spracovania nie sú sultánky ošetrené oxidom siričitým, disponujú tak tmavšou farbou a jemnejšou chuťou. Nie sú ani dosladzované.

Zloženie a vlastnosti
Plné vitamínov a ľahko dostupnej energie


Sultánky sú sušeným ovocím plným vitamínov a radom prospešných látok, pre ktoré sa oplatí ich zaradiť do svojho jedálnička. Navyše obsahujú veľké množstvo ľahko dostupného cukru a sú tak jedným z najrýchlejších zdrojov energie. Pri práci, pri športe. Stačí naozaj len hŕstka.

Zloženie: 100% BIO, RAW hrozienka Sultana v BIO slnečnicovom oleji

1587991153-FOX-0603


Pôvod: Uzbekistan

Môžete si vybrať z dvoch variant balenia:

  • v papierovom sáčku, obsah 300 g
  • v papierovej krabici, obsah 12,5 kg


Upozornenie: Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

Použitie


Do kaše, jogurtu, sladkých pokrmov aj RAW dezertov

Intenzívna, sladká chuť sultánok skvele vynikne v ovsenej kaši, jogurte, v sladkých pokrmoch aj RAW dezertoch. A tiež v štrúdli. Pretože jablká, hrozienka a škorica je skrátka klasika, ktorá sa nikdy neokuká.

Zdroje


[1] OLMO-CUNILLERA, Alexandra, Danilo ESCOBAR-AVELLO a Rosa LAMUELA-RAVENT. Is Eating Raisins Healthy? Nutrients. 2020, 12(54), 1–17.

[2] CHRISTENSEN, L. Peter. Raisin Production Manual. 1. UCANR Publications, 2000.

[3] PAYNE, T. J. Raisins in Our Daily Bread. Cereal Foods World. 2005, 50(2), 62–64.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.