BEWIT BIO RAW sušené figy 300 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Sušené plody fíg, príjemne sladká, exotická maškrta plná vitamínov, prospešných látok a potrebnej vlákniny.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
9 €    
Kód tovaru 1544
Značka Bewit
Kategória Sušené plody
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

BIO RAW FIGY


Sušené plody fíg, príjemne sladká, exotická maškrta plná vitamínov, prospešných látok a potrebnej vlákniny. Navyše sú prekvapivo mäkké a chrumkavé. Raňajkovým kašiam, sušienkam aj RAW dezertom dodajú tú pravú iskru Orientu s nápaditým ovocným nádychom. Výborné sú aj samotné.

Zázrak Orientu


Figy, toto vysoko nutrične prínosné ovocie je pôvodom zo Starovekého Orientu. Obľúbenými sa stali nielen pre svoju príjemne sladkú chuť, ale v porovnaní s ostatným ovocím na dlhšiu dobu zasýtili. Pre mnohých tak boli dôležitou súčasťou obživy. [1, 2]

1624028620-fiky-na-web

Perlička stredomoria


Stredomorie, aj tu si na božských figach pochutnáte. Či už čerstvé alebo v sušenom stave ich nájdete snáď v každom tradičnom pokrme. Vzhľadom na ich vysokú nutričnú hodnotu nemožno diviť, že sa stali „denným chlebom“ tamojších obyvateľov. V nadväznosti na dochované písomnosti sú figy symbolom mieru, hojnosti a prosperity. [3]

Pestovanie a výroba
Plne zrelé, na slnku usušené


Značnou nevýhodou fíg je, že veľmi rýchlo dozrievajú. Po zbere tak musia byť bezodkladne spracované, v našom prípade usušené tým najšetrnejším spôsobom, na slnku.

Bez oxidu siričitého a pridaného cukru


V rámci spracovania nie sú figy ošetrené oxidom siričitým, disponujú tak tmavšou farbou a jemnejšou chuťou. Nie sú ani dosladzované.

Aby sa nezlepili


Keďže sú figy, samy o sebe, zdrojom prírodných cukrov, majú tendenciu zlepovať sa dohromady. Zlepovaniu je zabránené tenkou vrstvičkou ryžovej múky, ktorou sú posypané.

Zloženie
Vitamíny, prospešné látky a potrebná vláknina


Figy sú sušeným ovocím plným vitamínov a mnohých prospešných látok, pre ktoré sú spájané s početnými blahodarnými účinkami. Vďaka vysokému obsahu prírodných sacharidov a potrebnej vlákniny dodajú energiu a zasýtia na dlhšiu dobu.

Zloženie: 100% BIO RAW figy. Sušené slnkom, krájané.

1623336989-Fiky-2


Pôvod: Turecko


Balenie: 300 g

Použitie
Do raňajkových kaší, sušienok aj RAW dezertov


Príjemne sladká chuť sušených fíg skvele vynikne v raňajkových kašiach, sušienkach aj RAW dezertoch. Sladkým pokrmom dodajú tú pravú iskru Orientu s nápaditým ovocným nádychom. Stačí len hŕstka. Výborné sú aj samotné.

Zdroje


[1] Barolo, Melisa I., Nathalie Ruiz MOSTACERO a Silvia N. Lopez. Ficus carica L. (Moraceae): Staroveký zdroj potravín a zdravia. Food Chemistry. (164), 119-127.

[2] BOUYAHYA, Abdelhakim, Máriom BENSAID, Youssef BAKRI a Nadia DAKKA. Phytochemistry a Ethnopharmacology of Ficus carica. 2016, 14(1), 1–12.

[3] SHAMSI, Yasmeen, Saba ANSARI a Sadia NIKHAT. FICUS CARICA L.: A PANACEA Z NUTRITIONAL AND MEDICINAL BENEFITS. Humanitas Medicine. 2020, 10(1), 1-5.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.