Perilový olej

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 4

Perilla Frutescens Seed Oil

Exotický, svieži, výživný – taký je perilový olej. Výborný je do studených cestovinových pokrmov, zeleninových šalátov i vegánskych nátierok. Na doplnenie esenciálnych mastných kyselín ho môžete konzumovať aj priamo, takzvane „na lyžičku”.

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
30 € 43 € 56 € 19 € od 19 €    
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural

Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

Výživný perilový olej

Tento výživný olej zo semienok exotickej perily vyniká sviežou nezameniteľnou chuťou, pre ktorú je výborný do zeleninových šalátov, vegánskych nátierok a cestovinových pokrmov podávaných za studena. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu, najmä obsahu esenciálnych omega-3 a 6 mastných kyselín, je navyše právoplatnou alternatívou ľanového oleja. Odporúča sa preto aj jeho priame užívanie takzvane „na lyžičku”.

 

História

Užitočné Shiso

Perila krovitá, čiže Shiso, je veľmi užitočným kerom pôvodom z Číny, kde sú na medicínske účely využívané jeho semená i listy, a to už po celé tisícročia. [1]

1659945804-1000ml-dorina-PERILLA-OIL-1-

Proces spracovania

Lisovaný za studena

Perilový olej je získavaný zo semien exotického ázijského kríka Perily krovitej (Perilla frutescens), tým najšetrnejším spôsobom, lisovaním za studena. Maximálny obsah vitamínov, fytonutrientov a výživných látok je týmto spôsobom zachovaný.

 

Zloženie

Exotická alternatíva ľanového oleja

Exkluzivita perilového oleja spočíva predovšetkým vo vysokom obsahu omega-3 mastnej kyseliny α-linolénovej, ktorá je zastúpená až zo 60 %, a omega-6 mastnej kyseliny linolovej, ktorá je zastúpená z 15 %. Perilový olej je preto právoplatne exotickou alternatívou ľanového oleja. [2, 3]

 

Použitie

Do cestovinových pokrmov, šalátov, nátierok

Perilový olej je typický svojou sviežou, nezameniteľnou chuťou po bylinkách. Využíva sa výhradne v studenej kuchyni, pretože jeho telu prospešné látky sú citlivé na vysoké teploty. Výborný je do zeleninových šalátov, vegánskych nátierok a cestovinových pokrmov podávaných za studena.

Odporúča sa aj jeho priame užívanie takzvane „na lyžičku”.

bio-perilla-zelena-perilla-frutescens-bio-semena-perily-100-ks_1

Krajina pôvodu

Čína

 

Zdroje

[1] Yua, H.; Qiua, J.; Maa, L.; et al. Phytochemický a phytopharmacological review of Perilla frutescens L. (Labiatae), a traditional edible-medicinal herb in China. Food and Chemical Toxicology 2017, 108, 375-391.

[2] Health effects of omega-3,6,9 fatty acids: Perilla frutescens is good example of plant oils. Orient Pharm Exp Med 2011, (11), 51-59.

[3] Longvah, T.; Deosthale, Y.; et al. Nutritional a short term toxicologická analýza Perilla seed oil. Food Chem. 2000, 70 (1), 13-16.

 

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.