BEWIT Višňový olej BIO

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 4

Tento BIO certifikovaný, za studena lisovaný višňový olej si pre jeho lahodnú chuť a nádhernú vôňu skrátka zamilujete.

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
27 € 37 € 47 € 17 € od 17 €    
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural

Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

Višňový olej BIO

Tento BIO certifikovaný, za studena lisovaný višňový olej si pre jeho lahodnú chuť a nádhernú vôňu skrátka zamilujete. Rastlinné zmrzliny, RAW dezerty a ďalšie sladké pokrmy príjemne zjemní a dodá im originálny nádych. Stačí naozaj iba lyžička.

 

História

Višne naprieč storočiami

Nádherne kvitnúce višne prerastali krajinu pozdĺž Kaspického a Čierneho mora už v období 300 rokov pred naším letopočtom. Ich šťavnaté plody si postupne získali antických Grékov, Peržanov a Indov. Prispeli aj Rimania, vďaka ktorým sa višne rozšírili do ďalších kútov sveta. [1]

1663155558-1000ml-dorina-SOUR-CHERRY-SEED-OIL-BIO

Mimoriadny olej nádhernej vône

Mimoriadne zloženie a nádherná vôňa, pre tieto a ďalšie jedinečné vlastnosti má višňový olej využitie nielen v potravinárstve, ale aj v kozmetike, kde je pridávaný do hydratačných krémov a viaczložkových olejových sér. [2,3]

 

Pôvod a pestovanie

Získavaný šetrne, lisovaný za studena

Zlatistý višňový olej je z višňových jadier získavaný šetrným spôsobom, lisovaním za studena. Vďaka tomu si zachová svoju prirodzenú farbu, vôňu a maximálne množstvo vitamínov, minerálov a biologicky aktívnych látok.

 

Zloženie a vlastnosti

Omega-6 mastná kyselina linolová

Výživové a ďalšie cenné vlastnosti višňového oleja sú dané najmä prítomnosťou esenciálnej omega-6 mastnej kyseliny linolovej, ktorá tvorí až cez 50 % z celkového zastúpenia mastných kyselín.

 

Použitie

Do rastlinných zmrzlín, RAW dezertov, sladkých pokrmov

Pre svoju prirodzene lahodnú chuť a originálny nádych je višňový olej ideálnou prísadou do rastlinných zmrzlín, RAW dezertov a ďalších sladkých pokrmov. Jeho prídavkom je možné docieliť aj ich požadovanú jemnosť. Stačí naozaj iba lyžička.

 

Krajina pôvodu

Timor-Leste

visne

Na záver

  • 100% prírodný

  • Bez farbív a konzervantov

  • Vhodný pre vegánov a vegetariánov

Zdroje

[1] KIM, D.O., H.J. HEO a Y.J. KIM. Sweet and sour cherry phenolics and their protective effects on neuronal cells. J Agric Food Chem. 2005, 53(26), 9921–9927.

 

[2] Viorica-Mirela, P.; Misca, C.; et al. Characterization of sour cherries (Prunus cerasus) kernel oil cultivars from Banat. Journal of Agroalimentary Processes and Technologies 2011, 17 (4), 398–401.

 

[3] Kazempour-Samak, M.; et al. Sour Cherry (Cerasus vulgaris Miller) Kernel Oil as the Novel Functional Edible Oil: Sensory Evaluation and Antioxidant and Physicochemical Properties. J. Food Qual. 2021, 1–9.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.