BEWIT Slivkový olej BIO 250ml

 
Novinka Zväčšiť
 

Za studena lisovaný BIO slivkový olej si vás získa svojou príjemnou vôňou a chuťou pripomínajúcou marcipán.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
12 €    
Kód tovaru 1707
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural

Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

Slivkový olej BIO

Za studena lisovaný BIO slivkový olej si Vás získa svojou príjemnou vôňou a chuťou pripomínajúcou marcipán. Rastlinným zmrzlinám, RAW dezertom a ďalším sladkým pokrmom dodá jemnosť a príjemný, mandľový nádych. Pretože nadýchané ovocné knedle poliate slivkovým olejom, dokonalosť sama.

História

Nenápadné ovocie s nápaditou históriou

Slivky, na prvý pohľad nenápadné ovocie, ktorému nie je prisudzovaný nijako zvláštny význam. Ich úloha však zďaleka nespočíva v slivkovom koláči. Z historického hľadiska hrali dôležitú úlohu v rozvoji raných spoločností a len vďaka slovanským kmeňom si na nich môžeme pochutnať aj my Európania. [1,2]

1636018873-025-plum-kernel-oil

Výnimočný olej z jadier

Sprvu boli slivky pestované najmä pre toľko šťavnatú dužinu a zvyšné kôstky ďalej využívané neboli. Avšak príchod pokrokových technológií dal vzniku výnimočnému oleju lisovanému práve zo zvyšných slivkových jadier. Pre svoje výnimočné vlastnosti sa slivkový olej stal obľúbeným nielen v potravinárstve, ale aj v kozmetike. [1,3]

 

Zloženie a vlastnosti

Esenciálna mastná kyselina linolová

Hlavnou obsiahnutou mastnou kyselinou je kyselina olejová, ktorá tvorí až 70% z celkového zastúpenia mastných kyselín. Zaujímavé nutričné vlastnosti slivkového oleja však udáva najmä esenciálna omega-6 mastná kyselina linolová zastúpená v množstve presahujúcom 20 %.

 

Zlatistý nádych, príjemná vôňa aj chuť po marcipáne

Dominantou za studena lisovaného slivkového oleja je jeho príjemná vôňa a chuť pripomínajúca marcipán. Nie je rafinovaný či inak spracovávaný a zachováva si tak svoj prirodzený, ľahko zlatistý nádych.

 

Použitie

Do rastlinných zmrzlín, RAW dezertov a sladkých pokrmov

Za studena lisovaný slivkový olej je typický svojou príjemnou vôňou a chuťou pripomínajúcou marcipán. Využíva sa výhradne v studenej kuchyni, pretože jeho telu prospešné látky sú citlivé na vysoké teploty. Skvele vynikne v rastlinných zmrzlinách aj RAW dezertoch. Výborne doplnia aj vychladnuté sladké pokrmy. Pretože nadýchané ovocné knedle poliate slivkovým olejom, dokonalosť sama.

slivka-slivky-nestandard1

Krajina pôvodu

Turecko

 

Zdroje

[1] SAVIC, Ivan M. a Ivan M. SAVIC GAJIC. Optimizácia štúdií na extrakcii antioxidantov zo semien plôch (Prunus domestica L.). Optimization and Engineering. 2021, (22), 141-158.

 

[2] MAHMOOD, Azhar, Rehan AHMED a Shaheen Kosar. Phytochemické skríning a biologické aktivity z olejových prvkov Prunus domestica Linn. Journal of Saudi Chemical Society. 2009, (13), 273-277.

 

[3] SAVIC, Ivan, Ivan SAVIC GAJIC a Dragoljub GAJIC. Physico-chemické properties a oxidatívna stabilita fixovaných olejov z Plum Seeds (Prunus domestica Linn.). Biomolecules. 2020, (10), 3-11.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.