BEWIT PUPALKOVÝ OLEJ 250ml

 
Novinka Zväčšiť
 

Vysoko hodnotný rastlinný olej, ktorý skutočne príde vhod. Skvelý do zeleninových šalátov, strukovinových jedál i rastlinných nátierok.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
22 €    
Kód tovaru 1694
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural

Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

 

Pupalkový olej

Vysoko hodnotný rastlinný olej, ktorý skutočne príde vhod. Skvelý do zeleninových šalátov, strukovinových jedál i rastlinných nátierok. Pre jeho výživové vlastnosti ho môžete konzumovať aj priamo, takzvane „na lyžičku“.

 

História

Jedlá a vysoko prospešná

Už po celé stáročia je pupalka veľmi prospešnou a pozitívne vnímanou bylinkou. Korene, listy, semená, púčiky aj kvety. Skoro všetky jej časti sú jedlé a široko využiteľné. [1]

1636018803-025-evening-rose-oil

Hviezda noci

Jednou zo zvláštností pupalky je, že svoje nádherne žlté kvety roztvára až s príchodom súmraku, s príchodom noci. Na jej opelení sa tak podieľajú iba nočné motýle, najmä lišaj pupalkový. [2]

 

Triumf domorodých Američanov

Najprv pupalkové nálevy, neskôr pupalkový olej si pre svoje upokojujúce a silné regeneračné účinky získali mnoho kultúr po celom svete. Obľúbenými sa stali aj u domorodých Američanov, pre ktorých mohli byť prvou pomocou pri kožných zápaloch a nepríjemných vyrážkach. [2,3]

 

Pôvod a pestovanie

Získavaný šetrne, lisovaný za studena

Číry olej so svetlom žltým nádychom je zo semien pupalky dvojročnej získavaný šetrným spôsobom, lisovaním za studena. Vďaka tomu si zachováva maximálne množstvo vitamínov, minerálov a jedinečných biologicky aktívnych látok.

 

Zloženie a vlastnosti

Vysoko hodnotný rastlinný olej

Pre obsah esenciálnych mastných kyselín a jedinečných biologicky aktívnych látok je pupalkový olej vysoko hodnotným, rastlinným olejom s mnohými priaznivými účinkami.

 

Použitie

Do zeleninových šalátov, strukovinových jedál i rastlinných nátierok.

 

Pupalkový olej má neutrálnu až mierne horkastú chuť a využíva sa výhradne v studenej kuchyni. Či už čistý alebo v nariedenej podobe skvele dochutia zeleninové šaláty, strukovinové jedlá aj rastlinné nátierky. Vhodný je tiež na priamu konzumáciu, takzvane „na lyžičku“.

 

Na záver

  • 100% prírodný

  • Bez farbív a konzervantov

  • Vhodný pre vegánov a vegetariánov

pupalka-dvojrocna-a-pupalkovy-olej

Krajina pôvodu:

Čína

 

Zdroje

[1] Rodriguesa, R. F.; Costaa, I. C.; Almeidaa, F. B.; et al. Development and characterization of evening primrose (Oenothera biennis) oil nanoemulsions. Revista Brasileira de Farmacognosia 2015, (25), 422-425.

 

[2] Timoszuk, M. Evening Primrose (Oenothera biennis) Biologická Activity Dependent on Chemical Composition. Antioxidants 2018, 7 (108), 1–11.

 

[3] Evening Primrose Oil. Complementary and Alternative medicin 2009, 80 (12), 1405-1406.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.