BEWIT Olej zo semien čiernych ríbezlí 250ml

 
Akcia Novinka Zväčšiť
 

Tento netradičný olej prekoná všetky vaše očakávania. Pre svoju ľahučkú textúru a príjemne jemnú chuť je výborným doplnením raňajkových kaší, pudingov, dezertov a mnohých ďalších sladkých i slaných pokrmov.

 

Dostupnosť Posielame do 5 dní
26 €    
Kód tovaru 1685
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

Príjemne jemný a ľahučký olej zo semien čiernych ríbezlí


Tento netradičný olej zo semien čiernych ríbezlí vyniká príjemne jemnou chuťou a ľahučkou textúrou. Výborný je do raňajkových kaší, pudingov, dezertov a mnohých ďalších sladkých aj slaných pokrmov. Na doplnenie esenciálnych mastných kyselín ho môžete užívať aj priamo, takzvane „na lyžičku”.

História
Naozajstný poklad


Kyslasté a napriek tomu príjemne sladkasté guličky čiernych ríbezlí nie sú žiadnou novinkou. Na nájdenie boli už v 16. storočí, a to nielen na území dnešného Nemecka. Pre chudobnú boli ovocím, pre bohatých vínom a pre babky korenárky – skutočným pokladom. [1, 2]

1649941875-250ml-dorina-BLACK-CURRANT-OIL

Proces spracovania
Olej zo semienok


Ríbezle čierne (Ribes nigrum) – ovocný ker pôvodom z Európy. Výsledný olej je získavaný zo semienok jeho plodov, tmavo čiernych bobúľ.

Zloženie a vlastnosti
Zdroj esenciálnych mastných kyselín


Jedinečnosť ríbezľového oleja spočíva v zložení mastných kyselín, ktoré je z veľkej časti tvorené esenciálnymi kyselinami. A to omega-6 kyselinou linolovou, omega-3 kyselinou alfa-linolénovou a vzácnou kyselinou gama-linolénovou. V malom množstve je v oleji obsiahnutá aj kyselina stearidonová.

Aj keď sa esenciálne mastné kyseliny zúčastňujú na mnohých dôležitých biochemických reakciách, ľudský organizmus si ich nedokáže syntetizovať sám. Nemá na to dostatočnú enzýmovú výbavu. Preto by mali byť prijímané spolu so stravou. [2]

Použitie
Do raňajkových kaší, pudingov, dezertov…


Olej zo semienok čiernych ríbezlí sa vyznačuje príjemne jemnou chuťou a ľahučkou textúrou. Výborný je do raňajkových kaší, pudingov, dezertov a mnohých ďalších sladkých aj slaných pokrmov.

Vhodný aj na priamu konzumáciu, takzvane „na lyžičku“.

čierne ríbezle

Krajina pôvodu


Čína

Zdroje


[1] CIORNEA, E.; et al. A BIOCHEMICAL ŠTÚDY ON THE VACCINIUM MYRTILLUS, RIBES RUBRUM AND RIBES NIGRUM FRUITS FROM THE SPONTANEOUS FLORA. Nie. J. Agric. Sci. 2009

[2] Wu, D.; Meydani, M.; Lynette, S. L.; et al. Účinok diétneho doplnku s čiernym rybárskym seedom olejom na immune vyjadrenie zdravých elderly subjects. The American Journal of Clinical Nutrition 1999, 70 (4), 536-543.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.