BEWIT Olej z vlašských orechov BIO 250ml

 
Novinka Zväčšiť
 

Juglans Regia Seed Oil

Tento jemný a sladký olej s príjemnou orechovou chuťou dodáva raňajkovým kašiam, šalátom a strukovinovým nátierkam úplne nový rozmer.

Nezaobídete sa bez neho ani v orientálnej kuchyni.

 

Dostupnosť Posielame do 5 dní
19 €    
Kód tovaru 1682
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

BIO OLEJ Z VLAŠSKÝCH ORECHOV


Jemný, sladkastý, príjemne orieškový – taký je za studena lisovaný olej z vlašských orechov. Výborný je do raňajkových kaší, šalátov a strukovinových nátierok, ktorým dodáva úplne iný rozmer. Tradične je pridávaný aj do mnohých studených pokrmov orientálnej kuchyne.

História
Jovis glans


Vysoko výživné vlašské orechy boli dôverne známou pochúťkou už starým Rimanom, ktorí si ich s obľubou pridávali do svojich tradičných pokrmov. Nazývali ich Jovis glans, podľa boha Jupitera, ktorému zasvätili práve orech.

1675330079-250ml-dorina-WALNUT-OIL-BIO

S odstupom času sa z týchto orechov začal lisovať medovo zlatistý olej, ktorý sa vďaka ľahkej vstrebateľnosti a vysokému obsahu cenných antioxidantov ujal aj v kozmetickom priemysle.

Pestovanie a pôvod
Lisovaný šetrne, lisovaný za studena


Orech kráľovský (Juglans regia) – je mohutným listnatým stromom dorastajúcim do výšky až 50 metrov. Výsledný olej je získavaný z jeho dokonale zrelých plodov šetrným spôsobom, lisovaním za studena.

Zloženie a vlastnosti
Esenciálne omega-3 a 6 mastné kyseliny


Pre vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín je olej z vlašských orechov veľmi výživným rastlinným olejom. Omega-6 mastná kyselina linolová je v oleji obsiahnutá dokonca v množstve presahujúcom 50 %, omega-3 mastná kyselina α-linolénová je zastúpená z 15 %.

Maximálne množstvo vitamínov, minerálov…


Náš olej z vlašských orechov je získavaný lisovaním za studena, kedy si vďaka dodržaniu nízkych teplôt spracovania a vynechania rafinácie zachováva maximálne množstvo vitamínov, minerálov a ďalších telu prospešných látok.

vlasske orechy

Návod na použitie
Do kaše, šalátu, strukovinových nátierok…


Olej z vlašských orechov disponuje jemnou, sladkastou a príjemne orieškovou chuťou. Výborný je do raňajkových kaší, šalátov a strukovinových nátierok, ktorým dodáva úplne iný rozmer. Tradične je pridávaný aj do mnohých studených pokrmov orientálnej kuchyne.

KRAJINY PÔVODU:

Moldavsko

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.