BEWIT Olej z čiernej rasce BIO 250ml

 
Novinka Zväčšiť
 

BLACK CUMIN OIL

RAW, za studena lisovaný, olej z čiernej rasce, ktorý si vďaka tejto šetrnej metóde spracovania zachováva maximálne množstvo telu prospešných látok. S láskou a starostlivosťou ho vyrábame v našom výrobnom závode.

 

Dostupnosť Posielame do 5 dní
12 €    
Kód tovaru 1636
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

História
Černucha siata ako jedna z najsilnejších rastlín sveta

Černucha siata, známa tiež ako čierna rasca, je bylinou s dlhoročnou históriou. Receptúry či samotné účinky vzťahujúce sa k tejto „nebeskej byline“ dohľadáte už v starých spisoch Čínskej a Tibetskej medicíny. Ajurvédskymi lekármi je černuška siata dokonca považovaná za jednu z najsilnejších rastlín sveta.

IMG-20230128-184702-review_large

Čierne zlato faraónov

Pre svoje blahodárne účinky bol v dobách starovekého Egypta cenený predovšetkým tmavý olej, ktorý sa získaval zo semienok tejto rastliny. Pre Kleopatru predstavoval nepostrádateľnú súčasť skrášľujúcich rituálov a samotný Hippokrates vyzdvihoval jeho terapeutické vlastnosti. Olej z čiernej rasce tak predstavoval doslova luxusnú záležitosť, čím si vyslúžil názov čiernej zlato faraónov.

Pôvod a pestovanie
Drobné čierne semená sú východiskovou surovinou na výrobu oleja

Černucha siata je jednoročnou bylinou pochádzajúcou z juhovýchodnej Ázie, kde sa jej darí doteraz. Dorastá do výšky až 60 cm a kvitne nápaditými žltými, ružovými či svetlo modrými kvetmi. Plody černušky sú veľké opuchnuté kapsuly, ktoré obsahujú drobné semená čiernej farby. Tá sa žne v štádiu svojej plnej zrelosti a predstavujú východiskovú surovinu na výrobu oleja z čiernej rasce.

1613555187-vrsek-od-oleje

Zloženie a vlastnosti


Jedná sa o jedlý, jednodruhový olej hustejšej konzistencie, ktorý obsahuje prevažne nenasýtené mastné kyseliny. Vďaka svojim látkam disponuje olej tmavšou farbou a výraznejšou arómou, v ktorej spočíva jeho unikátnosť.

Vďaka lisovaniu za studena zachovávame v oleji maximálne množstvo telu prospešných látok

Proces lisovania oleja korigujeme tak, aby sa teplota lisovaného oleja počas výroby pohybovala blízko 42 °C. Tým zamedzujeme stratám tepelne labilných látok a zbytočnému znehodnocovaniu výsledného oleja. Ide teda o RAW, za studena lisovaný olej.

Olej vyrábame v našom výrobnom závode

Olej z čiernej rasce vyrábame so starostlivosťou a láskou v našom výrobnom závode v Ostrave.

Návod na použitie
Korenená a ľahko pikantná chuť, ktorou ochutíte napríklad šaláty

Olej zo semienok z čiernej rasce je typický svojou korenenou a ľahko pikantnou chuťou. Tá pripomína rovnomenné korenie. Môžete ním dochutiť rôzne typy šalátov, zeleninových či mäsitých jedál. Na zachovanie všetkých obsiahnutých látok však odporúčame podávať tento olej len so studenými, prípadne vychladnutými pokrmami.

1613555060-BEWIT-BLACK-CUMIN-SEEDS-1227

Upozornenie


Ide o nefiltrovaný olej, prípadný kal nie je na závadu. Naopak potvrdzuje kvalitu a proces výroby bez rafinácie.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.