BEWIT Marhuľový olej

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 2

BIO BEWIT APRICOT KERNEL OIL

Prunus Armeniaca Kernel Oil

Výživný, rozplývavý, príjemne jemný – taký je olej z marhuľových jadier. Perfektná prísada do ovocných šalátov, nátierok, marinád a ďalších pokrmov studenej kuchyne.

 

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
33 € 12 € od 12 €    
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

ROZPLÝVAVÝ BIO CERTIFIKOVANÝ OLEJ Z MARHUĽOVÝCH JADIER


Náš za studena lisovaný, BIO certifikovaný olej z marhuľových jadier vyniká príjemne jemnou chuťou a rozplýva sa na jazyku. Perfektný je do ovocných šalátov, nátierok, marinád a mnoho ďalších pokrmov studenej kuchyne, ktorým dodáva jemnosť a príťažlivo plnú chuť.

HISTÓRIA
Dôverná súčasť mnohých kultúr


Bez ohľadu na pôvod sú marhule dôvernou súčasťou mnohých kultúr po celom svete. Už starí Egypťania si z dužiny marhúľ pripravovali svoje tradičné nápoje. Naopak anglickí osadníci nedali dopustiť na tak výnimočný marhuľový olej, ktorý užívali vnútorne i zvonka. A len vďaka priebojným Grékom si na nich môžeme pochutnať i u nás v Európe.

1683627180-bewit-apricot-oil-250ml

PROCES SPRACOVANIA
Lisovaný za studena


Marhuľa obyčajná (Prunus Armeniaca) – svetoznámy ovocný strom, pôvodom z Číny. Tak vzácny marhuľový olej je získavaný z jadier jeho plodov tým najšetrnejším spôsobom, lisovaním za studena.

ZLOŽENIE A VLASTNOSTI
Nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny, bioaktívne zlúčeniny…


Zloženie marhuľového oleja je tvorené prevažne nenasýtenými mastnými kyselinami, z ktorých je v najvyššom množstve zastúpená kyselina olejová (71,6 %) a esenciálna omega-6 mastná kyselina linolová (21,4 %).

Vďaka dodržaniu nízkych teplôt lisovania a vynechaniu procesu rafinácie je v oleji zachované maximálne množstvo cenných bioaktívnych zlúčenín, vitamínov, provitamínov a ďalších prospešných látok.

POUŽITIE
Do ovocných šalátov, nátierok, marinád…


Marhuľový olej sa vyznačuje príjemne jemnou chuťou a rozplývavou konzistenciou. Perfektný je do ovocných šalátov, nátierok, marinád a mnoho ďalších pokrmov studenej kuchyne, ktorým dodáva jemnosť a príťažlivo plnú chuť.

marhule_intro_2

Poliať ním môžete i vychladnuté kaše, ovocné knedličky a lievance.

KRAJINA PÔVODU:


Timor-Leste

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.