BEWIT Avokádový olej BIO 250ml

 
Novinka Zväčšiť
 

Persea Gratissima Oil

Lahodný a príjemne hustý – taký je avokádový olej. Skvelý do zeleninových šalátov, rastlinných nátierok, marinád a domácich majonéz. Svoje využitie má aj v teplej kuchyni.

 

Dostupnosť Posielame do 5 dní
21 €    
Kód tovaru 1649
Značka Bewit
Kategória na konzumáciu
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

BIO avokádový olej lahodnej chuti a príjemne hustej konzistencie


Tento za studena lisovaný, BIO certifikovaný avokádový olej vyniká lahodnou chuťou a príjemne hustou konzistenciou. Skvelý je do zeleninových šalátov, rastlinných nátierok, grilovacích marinád a domácich majonéz. Pri vysokých teplotách sa neprepaľuje, je preto vhodný i na varenie, pečenie a vyprážanie.

História
Zdroj sily a vitality


Zdroj sily a vitality- tak je na plody hruškovca prelahodného, výživného avokáda, hľadené po celé tisícročia. Vysoko cennými boli už pre starých Aztékov, ktorí si z nich ako prví lisovali avokádový olej.

1652081528-250ml-dorina-AVOCADO-OIL-BIO

Proces spracovania
Lisovaný za studena


Hruškovec prelahodný (Persea gratissima) – statný, stále zelený strom pôvodom z Mexika. Toľko obľúbený avokádový olej je získavaný z dužín jeho plodov šetrným spôsobom, lisovaním za studena.

Zloženie a vlastnosti
Vitamíny, minerály, nenasýtené mastné kyseliny


Avokádový olej je prirodzeným zdrojom v tuku rozpustných vitamínov, minerálov a nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny olejovej. Pri vysokých teplotách sa neprepaľuje, je preto vhodný i na varenie, pečenie a vyprážanie. [1]

Použitie
Do šalátov, nátierok, marinád aj majonéz


Avokádový olej sa vyznačuje príjemne hustou konzistenciou a lahodnou chuťou, ktorá neprebíja ďalšie ingrediencie. Skvelý je do zeleninových šalátov, rastlinných nátierok a grilovacích marinád. Pripraviť si z neho môžete aj domácu avokádovú majonézu.

Pri vysokých teplotách sa neprepaľuje, je preto vhodný aj na pečenie, varenie a vyprážanie.

avokádo

Krajina pôvodu


Keňa

Zdroje


[1] Allan, W.; Marie, W.; Laurence, E.; et al. 2 – Avocado Oil. Gourmet and Health-Promoting Specialty Oils 2009, 73–125.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.