BrainMax Liquid Daily Minerals, Minerály v tekutej prírodnej forme pre alkalizáciu a reminelizáciu, 120 ml

 
Novinka Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Tekuté minerály vhodné na každodennú alkalizáciu a remineralizáciu organizmu. Koncentrát minerálov v tekutej forme je určený pre tých, ktorí chcú pokryť svoj denný príjem minerálov a stopových prvkov z prírodného zdroja jednoducho v tekutej forme. Je vhodný pri stavoch prekyslenia organizmu a vďaka vysokému obsahu horčíka (220 mg v dávke) spoľahlivo doplní jeho hladinu. Opakovane počas dňa streknite 0,5 až 0,75 ml roztoku do 300 ml vody. Vhodné piť ku káve proti prekysleniu.

Obsahuje viac ako 70 minerálov a stopových prvkov z Veľkého Soľného jazera v Utahu. Minerály sú získavané pokročilou technológiou odparovania so zanedbateľným množstvom soli (sodíka). Preto sú vhodné aj pre osoby s vysokým tlakom.

 

Dostupnosť Posielame do 5 dní
23 €    
Kód tovaru 1137
Značka Brainmax
Kategória Minerály a stopové prvky
 

Kedy je potrebné doplniť minerály?

Minerálov a stopových prvkov je v pôde vplyvom intenzívneho poľnohospodárstva čoraz menej. K tomu pridajme stres, alkohol, lieky, kávu, fyzickú aktivitu, potenie a dôjdeme do stavu, kedy nám nedostatok minerálov môže brániť v podávaní lepších výkonov a zdravia. Taká káva navyše nielenže dehydratáciou zvyšuje odvod minerálov z tela, ale aj prekysľuje organizmus. S kvapkami BrainMax Daily Minerals nielenže doplníte minerály predovšetkým horčík, ale taktiež môžete alkalizovať organizmus pri pití kávy. Nedostatok základných minerálov môže spôsobovať kŕče, svalové zášklby, nervozitu, zadržiavanie vody v tele, závraty, zápchu, svalovú slabosť, búšenie srdca, oslabenú imunitu, únavu, ale aj pomalšiu regeneráciu.

kdy je potreba doplnit mineraly_sk

Alkalizácia alebo odkyslenie organizmu!

V našom tele je udržované určité pH. Našim cieľom je udržovať konštantné zásadité pH, pretože v tú chvíľu máme dostatok energie. Naše celkové zdravie doslova závisí od rovnováhy medzi kyslosťou a zásaditosťou tela. V opačnom prípade sa môžeme stretnúť s celým radom problémov ako je nedostatok energie, tráviace problémy, kožné problémy, pálenie záhy alebo únava a v kyslom prostredí sa darí rozvoju mnohých ochorení. Kyslé prostredie vzniká pri nezdravom stravovaní, strese, fajčení, nadmernej konzumácii cukru, alkoholu a kávy. Naopak minerály nám pomáhajú, pretože vytvárajú zásadité prostredie a tým vyrovnávajú hladinu pH. Sú preto dôležité pri prekyslení organizmu. Pokiaľ si doprajete šálku kávy počas dňa, potom pre alkalizáciu môžete nakvapkať pár kvapiek priamo do kávy alebo vypiť pohár vody s 0,5 ml až 0,75 ml minerálnym roztokom (ryska s množstvom je na pipete).

alkalizace infografika2

Až 220 mg horčíka v jednej dávke!

Minerály a stopové prvky potrebuje každá bunka v tele. BrainMax Daily Minerals je silný koncentrát bez prídavku cukrov alebo dochucovadiel. Iba čisté minerály, ktoré je možné ľahko pridať do akéhokoľvek nápoja alebo jedla. Koncentrát obsahuje najznámejšie prvky ako je horčík, sodík, draslík a chlorid, ktoré sú pre telo nevyhnutné. Minerály sú v iontovej forme, ktorá zaisťuje výbornú vstrebateľnosť. Každá dávka obsahuje viac ako 70 minerálov a stopových prvkov pre správnu činnosť svalov, výkonnosť a regeneráciu.

Horčík je esenciálny minerál, ktorý sa nachádza vo všetkých telesných tkanivách - mozgu, kostiach, svaloch a podieľa sa na viac ako 600 enzymatických reakciách. Bez horčíka by naše svaly boli v permanentnom kŕči, telo by nedokázalo regulovať hladinu cholesterolu a bunky by neprodukovali dostatočné množstvo energie. Nedostatok horčíka sa prejavuje nespavosťou alebo zlým spánkom, tetániou, únavou, bolesťami hlavy a svalov, svalovými kŕčmi, tiky alebo nervozitou.

mineraly kolik ceho obsahuje2

 

Podpora svalov, nervovej sústavy a regenerácia

 • Podpora hydratácie, výkonu a svalových funkcií. 1,2
 • Podporuje správne funkcie nervovej sústavy a psychickej činnosti. 1,2
 • Prispieva k udržaniu normálneho tlaku. 2
 • Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania. 1
 • Prispieva k elektrolytickej rovnováhe. 1
 • Prispieva k normálnej energetickej rovnováhe. 1
 • Prispieva k syntéze bielkovín. 1
 • Prispieva k normálnemu stavu kostí a zubov. 1
 • Podieľa sa na procese buniek. 1
 • Prispieva k normálnemu tráveniu. 3

 

1 horčík, 2 draslík, 3 chlorid

mineraly detail

Aký je rozdiel medzi minerálmi a elektrolytmi?

Samotné minerály pomáhajú vytvárať hormóny, udržujú pod kontrolou srdcový tep, svalovú prácu, zdravie kostí a remineralizáciu buniek. Majú na starosť stovky funkcií v tele a pretože si ich nevieme vyrobiť, sme odkázaní na ich príjem. Avšak organizmus je schopný prijať minerály a stopové prvky iba v organickej forme, preto je dôležité poznať formu a pôvod minerálov, ktoré prijímate. BrainMax Liquid Daily Minerals sú minerály v tekutej forme s minimálnym obsahom sodíka a 220 mg horčíka v každej dávke.

Ako elektrolyty označujeme minerály, ktoré v sebe nesú kladný alebo záporný elektrický náboj (ióny). Sú vo všetkých našich telesných tekutinách, tkanivách a bunkách. Svoj názov si elektrolyty vyslúžili, pretože sú zodpovedné za prenos elektrických impulzov medzi bunkami. Elektrolyty oceníte po tréningu, na výstupe alebo pri akejkoľvek pohybovej aktivite, kedy strácame elektrolyty potom. Dodajú energiu, regulujú krvný tlak, podieľajú sa na rehydratácii buniek, podporujú silu a prácu svalov, podieľajú sa na prenose vzruchu v nervovej sústave, na práci mozgu, regulujú hladinu vody v tele a tým zabraňujú dehydratácii alebo naopak minimalizujú zadržiavanie vody v tele.

co maji v tele na starost mineraly_sk

Prírodný zdroj minerálov!

Do Veľkého Soľného jazera v Spojených štátoch pritekajú tri rieky, ktoré z hôr odvádzajú všetky minerály. Odparovaním vody sú minerály v jazere oveľa viac koncentrované a samotné jazero je slanšie ako more. Prvky sa získavajú odparovaním pomocou solárnej energie a vďaka tejto unikátnej technológii spracovania obsahuje zmes minimálne množstvo sodíka a celé spektrum minerálov a stopových prvkov v ich najprirodzenejšej podobe.

velke solne jezero velkafotka

Dávkovanie

Do pohára s vodou s objemom 3 dcl aplikujte 0,5 až 0,75 ml roztoku. Množstvo je vyznačené na pipete. Môžete aplikovať niekoľkokrát za deň.
Pokiaľ by ste chceli znížiť kyslosť kávy, aplikujte priamo do šálky 5 kvapiek. Vhodné pre vegetariánov a vegánov.

mineraly detailne

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.