BrainMax Liposomal Natural Iron, lipozomálne železo, 200 ml

 
Novinka Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Železo je stopový prvok dôležitý pre produkciu červených krviniek, ktoré sa podieľa na krvotvorbe, metabolizme aminokyselín a delení buniekŽelezo Bisglycinát je pre telo najlepšie využiteľnou formou a navyše je šetrný k zažívaciemu systémuBrainMax Liposomal Natural Iron pochádza z listov curry. Murraya koenigii, známa aj ako kari list, je tropická rastlina, ktorých listy sú bohatým zdrojom zdraviu prospešných látok, medzi ktoré patrí aj železo. Synergické pôsobenie s kyselinou listovou zaisťuje správnu krvotvorbu a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Komplex je doplnený o aktívnu formu vitamínu B12 a vitamín C, ktorý zvyšuje absorpciu železa. Tento produkt je vhodný pre darcov krviženy so silnou menštruáciou, ale aj pre vegetariánovvegánovšportovcov či jedincov s ochorením tráviaceho traktu, u ktorých nedochádza k dostatočnému vstrebávaniu vitamínov a minerálov.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
19 €    
Kód tovaru 1767
Značka Brainmax
Kategória Minerály a stopové prvky
 

Prečo potrebujeme železo?

Železo je stopový minerál, ktorý je dôležitý na tvorbu červených krviniek. Pomáha transportovať kyslík prostredníctvom hemoglobínu (červeného krvného farbiva). Podieľa sa na imunitných funkciách, znižuje mieru únavy a vyčerpaniakognitívnych funkciách a bunkovom delení.

lipo zelezo

Čo spôsobuje nedostatok železa

Počas dňa strácame cca 1 mg železa. Vyššia potreba železa je dôležitá prevažne v období menštruácie, či v tehotenstve alebo pri dojčení, kedy sa straty môžu vyšplhať až na 2 mg. Nedostatok železa vedie k anémii, ktorá sa prejavuje únavou, vyčerpaním, vypadávaním vlasov, ale aj bolesťami hlavy, nechutenstvom, suchou pokožkou, tráviacimi ťažkosťami, točením hlavy, závratmi, poruchami spánku, bledou pokožkou au žien silnou menštruáciou.

35290

Železo pre dostatok energie

Synonymom pre železo je ENERGIA! A to preto, že je kľúčovým prvkom pre tvorbu červených krviniek. Tie majú za úlohu prenášať kyslík do celého tela. Avšak železo sa tiež podieľa na syntéze ATP - adenosintrifosfátu. ATP pomáha ukladať a prenášať energiu v bunkách, potrebnú pre všetky bunkové funkcie. A preto je tiež jedným z hlavných signálov nedostatku železa únava.

lipo zelezo produkt blok

Prírodná forma železa z listov curry

Železo nie je syntetické, pochádza z listov curry. Murraya koenigii, známa aj ako kari list, je tropická rastlina pôvodom z Indie a Srí Lanky. Okrem kulinárskeho použitia týchto listov, sú bohaté na celý rad zdraviu prospešných látok. Jednou z nich je železo.

kari listy

Kto trpí na nedostatok železa?

Medzi skupiny, ktoré sú vystavené vyššiemu riziku nízkej hladiny železa patria jedinci, ktorí sú častými darcami krvi, ženy so silnou menštruáciou, ale aj vegetariáni, vegáni, aktívni aj pasívni športovci s vysokou mierou záťaže   alebo osoby s gastrointestinálnym ochorením, kedy dochádza k nedostatočnému vstrebávaniu vitamínov a minerálov. Nedostatok železa je pomerne častý u tehotných žien. V tomto období sa totiž zvyšuje objem krvi a zároveň sa násobí objem plazmy. To má za následok nižšiu hladinu hemoglobínu v krvi = anémiu. Tá sa prejaví bolesťami hlavy, vyčerpaním, únavou alebo zlým spánkom.

tehotenstvi folat

Čo môže spôsobiť nedostatok železa?

 • Únava a slabosť.
 • Bledá pokožka.
 • Studené končatiny.
 • Neschopnosť sa sústrediť.
 • Nepravidelný srdcový rytmus.
 • Nízka úroveň kondície a rýchle zadýchávanie.

 

35290-1

Užívanie železa prispieva k:

 • Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.
 • Prispieva k normálnym rozpoznávacím funkciám.
 • Prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu.
 • Prispieva k normálnemu prenosu kyslíka v tele.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.
 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Podieľa sa na procese delenia buniek.

 

lipo zelezo produkt

Dávkovanie

Dospelí: 1 krát denne 10 ml (2 čajové lyžičky). Deti od 3 rokov: 1 krát denne 2,5 ml (polovica čajovej lyžičky). Tehotné a dojčiace ženy: 1 krát denne 5 ml (jednu čajovú lyžičku). Pred užívaním dobre pretrepte.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.