BEWIT Kakaové šupky BIO RAW 600 G

 
Novinka Zväčšiť
 

Nepražené bio kakaové šupky sa oddeľujú pri procese spracovávania nepražených kakaových bôbov. Sú zmesou šupiek a nibsov. Je možné ich využiť pri príprave lahodného kakaového čaju. Tento nápoj poznali už starí Aztékovia. Jeho jedinečnosť nespočíva len v lahodnosti chute, ale i v relaxačných a povznášajúcich účinkoch.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
12 €    
Kód tovaru 1390
Značka Bewit
Kategória Kakaové výrobky
 

100% pure and natural


Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

Po stáročia a tisícročia patrili kakaové bôby k tomu najlepšiemu, čo nám príroda ponúka. Sú superpotravinou, niektorými odborníkmi sú dokonca označované ako najlepšia superpotravina. Ich latinský názov Theobroma cacao znamená pokrm bohov. Nepražené kakaové šupky obsahujú široké spektrum minerálov, vitamínov, antioxidantov a ďalších fytonutrientov. Obsahujú veľké množstvo biologického, ľahko stráviteľného horčíka, ktorý patrí medzi jeden z najdôležitejších a zároveň najviac nedostatkových minerálov. Jeho nedostatok v populácii je všeobecný.

1590065489-BEWIT-COCOA-SHELLS-1

Nepražené kakaové šupky sú tiež najbohatším zdrojom organickej síry v prírode.

Niekedy ich radia medzi afrodiziaka. Na druhej strane sú vhodné a obľúbené aj u detí. Kakaové šupky obsahujú antokyány, čo sú prírodné rastlinné farbivá fialovej farby. Sú obsiahnuté napríklad aj v acai a čučoriedkach.

Kvalitné BEWIT BIO RAW kakaové šupky navodzujú príjemný pocit harmónie, dobrej telesnej kondície a duševnej sviežosti a bdelosti.

Kakaové šupky obsahujú takisto purínové zlúčeniny – theobromín a v malom množstve aj kofeín. Tieto látky majú vďaka svojej príbuznosti podobné účinky. Pôsobenie theobromínu je ale asi desaťkrát jemnejšie, než účinok kofeínu. Preto sa netreba obávať podobných efektov, ku ktorým môže dochádzať pri pití kávy, ako sú určitá „návykovosť“ a “prestimulovanie organizmu”.

1590065486-BEWIT-COCOA-SHELLS-1348

Zloženie: 100% BIO RAW kakaové šupky

Pôvod: Peru

Balenie: 600 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.