SLNEČNICOVÝ LECITÍN 275G

 
Akcia Novinka Tip Zväčšiť
 

Základný stavebný prvok bunkových membrán. Pôsobí pri metabolizme tukov a znižuje hladinu škodlivého (LDL) cholesterolu.

Dostupnosť Do 5 pracovných dní
12 €    
Kód tovaru 914
Značka Adelle Davies
Kategória Doplnky výživy
 

Lecitín je telu vlastná látka, ktorú produkuje naša pečeň a je jedným zo základných stavebných prvkov bunkových membrán všetkých živých organizmov. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, z ktorých 60% je tvorených kyselinou linolovou (LA), ktorá prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Lecitín sa vo vysokých koncentráciách nachádza v dôležitých tkanivách, ako sú napríklad ľudské mozgové tkanivo, pečeň, srdce, svaly alebo nervové vlákna. Lecitín je telu vlastná látka, ktorú produkuje naša pečeň a je jedným zo základných stavebných prvkov bunkových membrán všetkých živých organizmov. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, z ktorých 60% je tvorených kyselinou linolovou (LA), ktorá prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Lecitín sa vo vysokých koncentráciách nachádza v dôležitých tkanivách, ako sú napríklad ľudské mozgové tkanivo, pečeň, srdce, svaly alebo nervové vlákna. 


Lecitín pôsobí pri metabolizme tukov, ktoré premieňa na formu rozpustnú vo vode, a tak umožňuje ich vylúčenie z organizmu. Účinne znižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu a zvyšuje hladinu pre naše telo prospešného cholesterolu HDL. Ten chráni srdce a cievy pred infarktom a aterosklerózou. Znížením hladiny cholesterolu v cievach zlepšuje prekrvenie mozgu a posilňuje funkcie nervového systému. Zvyšuje schopnosť sústredenia a myslenia, zefektívňuje procesy učenia a navracia duševnú energiu a pocit sviežosti.


Výživový doplnok s obsahom slnečnicového lecitínu v práškovej forme s obsahom 20% fosfatidylcholínu.


Odporúčaná denná dávka je 1200 mg - pol čajovej lyžičky. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy. Nevhodné pre deti do veku 3 rokov.


Obsah v dennej dávke                                               RVH%*

Slnečnicový lecitín                        1200 mg                -

Fosfatidylcholín                               240 mg                -

*Referenčná výživová hodnota priemerného dospelého človeka


Alergény: Tento produkt neobsahuje deriváty sóje ani žiadne iné hlavné alergény: mlieko, vajcia, ryby, ustrice, orechy, obilie a arašidy. Neobsahuje lepok. 


Slnečnicový lecitín nie je vyrobený z geneticky modifikovaných surovín. 


Slnečnicový lecitín je vhodný pre vegánov.


Balenie obsahuje 275g Slnečnicového lecitínu, čo predstavuje 229 odporúčaných denných dávok.


Výrobok je nutné skladovať na suchom, tmavom a chladnom mieste. Po otvorení je potrebné obal vždy dôkladne uzavrieť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.