BEWIT VILCACORA (CAT'S CLAW)

 
Novinka Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Remdihák plstnatý, prášok z kôry, doplnok stravy

Uncaria tomentosa

Kráľovná peruánskych rastlín Vilcacora alebo aj Mačací pazúr. Názov je v preklade odvodený od zahnutých tŕňov, ktoré pripomínajú mačacie pazúry. Vhodné do vody, džúsov, mlieka, ovsených kaší, smoothie, cereálií alebo iných pokrmov.

VILCACORA, PRÁŠOK je k dispozícii v dvoch variantoch: 100 g v sklenenej fľaši a 350 g v papierovom sáčku.

 

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
7 € 11 € od 7 €    
Značka Bewit
Kategória Doplnky stravy
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

História

Vilcacora čiže Remdihák plstnatý je jednou z najznámejších plazivých rastlín vyskytujúcich sa v oblasti peruánskych Ánd. V závislosti od zistených účinkov sa Vilcacora stala neoddeliteľnou súčasťou tradičnej peruánskej medicíny, ktorá už 2 000 rokov zastáva významnú úlohu pri riešení rôznych problémov, a to nielen pri domorodých kmeňoch. Podľa indiánskej tradície bola táto posilňujúca rastlina dokonca považovaná za „posvätnú rastlinu Inkov“. V minulosti bola kôra Vilcacory využívaná predovšetkým domorodou populáciou, čo pre pralesy neznamenalo až takú veľkú stratu. Postupom času však na základe odpozorovaných účinkov vzrástol dopyt po tejto rastline a to mnohonásobne. Peruánska vláda však včas zakročila a stanovila ročné limity. Stanovené limity regulujú ťažbu Vilcacory a zamedzujú tak jej zániku.

1662375299-200ml-lahvicka-VILCACORA-CATS-CLAW-100g-

Pôvod a pestovanie

Vilcacora je pôvodom z Peru, presnejšie z oblasti peruánskych Ánd. Nájdeme ju v tamojších dažďových pralesoch, pretože rastie výhradne v pôde bohatej na organické živiny a vyžaduje pomerne vysokú vlhkosť. Zelené dažďové pralesy plné močiarov a rôznorodej vegetácie sú pre túto popínavú rastlinu skrátka nenahraditeľné. Na poli či v skleníku Vilcacoru pestovať nemožno, preto je táto rastlina taká vzácna. Jedná sa o drevnatú popínavú lianu, majúcu na svojej stonke viditeľné drevnaté ostne alebo „pazúriky“. Prostredníctvom pazúrikov sa rastlina dokáže udržať na kmeňoch stromov, okolo ktorých sa vinie bez toho, aby im ublížila. Jednotlivé ostne sa svojim vzhľadom a funkciou podobajú mačacím pazúrikom. Teda býva Vilcacora často označovaná pod pojmom mačacie pazúr. Počas desiatok rokov dokáže vyrásť až do dĺžky 30 m. Pre svoje blahodárne účinky je cenená predovšetkým jej kôra, z ktorej je získaný onen výsledný prášok.

Zloženie a vlastnosti

Jedinečnosť Vilcacory spočíva v jej unikátnom zložení. Vilcacora je totiž významným zdrojom širokého spektra fotochemikálií, ktoré sú obsiahnuté v kôre tejto rastliny.

Použitie

Ide o jemný hnedý prášok, ktorý je vo vode len čiastočne rozpustný. Denná odporúčaná dávka prášku Vilcacory je 9 – 11 g (1 lyžica). Lyžicu Vilcacory je možné rozmiešať vo vode, mlieče, smoothie či rôznych ovocných šťavách. Pridať ju môžete aj do raňajkových ovsených kaší, cereálnych či iných pokrmov.

1631026223-350-g

Odporúčané dávkovanie

1 lyžicu (9–11 gramov) denne rozmiešajte vo vode, džúse, mlieku, ovsenej kaši, smoothie, cereáliách alebo v iných pokrmoch. Denný príjem Remdiháku plstnatého: 9–11 g.

Upozornenie

 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Výrobok nie je určený na náhradu pestrej a vyváženej stravy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.
 • Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

 

Nie je odporúčané užívať Vilcacoru v stave pred alebo po transplantácii orgánov.

Na záver

 • 100% prírodné zloženie
 • Vhodná pre vegánov a vegetariánov

 

Balenie

Môžete si vybrať z dvoch variantov balenia:

 •  350 g v papierovom sáčku
 • 100 g v sklenenej fľaštičke

 

Pôvod: Peru

Zdroje

[1] CRISTINA GOMES HONÓRIOI, Isabela, Bianca WALÉRIA BERTONIIIA a Ana MARIA SOARES PEREIRAII, 2016. Uncaria tomentosa a Uncaria guianensis an agronomickej histórie na vedomie. Ciencia Rural. 46(8), 1401-1410. ISSN Maria Soares Pereira II.

[2] EL-SABER BATÍHA, Gaber, Amany MAGDY BESHBISHY a Lamiaa WASEF, 2020. Uncaria tomentosa (Willd. ex Schult.) DC: Review on Chemical Constituents and Biological Activities. Applied sciences. 10(8), 7-12.

[3] ROJAS-DURAN, R., G. GONZA a C. RUIZ-MARTEL, 2012. Anti-inflammatoryactivityofMitraphyllineisolatedfrom Uncaria tomentosa bark. Journal of Ethnopharmacology. 143(3), 801-804.

[4] REICH, A. et al., 2020. Sprej obsahuje extrakty z iných rastlín a Uncaria tomentosa relieves bolesť spojená s chronickými inflamátormi skin diseases and dermatological procedures. Original article. 34(2), 3-11.

[5] CESTARI AZEVEDOA, Bruna, Lucas JUNQUEIRA FREITAS MORELA a FABIO CARMONAB, 2018. Aqueous extracts od Uncaria tomentosa (Willd. ex Schult.) DC. redukcia bronchial hyperresponsiveness and inflammation in a murine model of asthma. Journal of Ethnopharmacology. 76–89.

1597069919-vilcacora-4

Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD zoznamu:

 • Normálny stav kĺbov
 • Prirodzená obranyschopnosť – imunitný systém

 

ON HOLD zoznam – Ide o zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na posúdenie, avšak EFSA doteraz nevydal odborné stanovisko alebo EK doteraz nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.