BEWIT BIO RAW MACA

 
Novinka Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Maca peruánska, prášok z koreňa, doplnok stravy

Lepidium meyenii

Maca peruánska, známa tiež ako Žerucha peruánska, je jednou z najstarších a najvyššie rastúcich rastlín na svete. Prezývku „posilňujúca rastlina z výšin“ dostala vďaka schopnosti rásť vo veľkých nadmorských výškach, kde odoláva najrôznejším klimatickým podmienkam.

BIO RAW MACA je k dispozícii v dvoch variantoch: 120 g v sklenenej fľaši a 400 g v papierovom sáčku.

 

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
10 € 7 € od 7 €    
Značka Bewit
Kategória Doplnky stravy
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

História

História tejto zaujímavej rastliny siaha pravdepodobne až do obdobia 6 000 rokov pred Kristom. Bola objavená v horských Andách, kde rastie doteraz. Zo začiatku bola využívaná predovšetkým andskou domorodskou populáciou, pre ktorú bola Maca jedinou jedlou rastlinou rastúcou v tak vysokej výške. Na základe svojich posilňujúcich účinkoch a odolnosti voči vysokohorským nepriaznivým podmienkam sa začalo tradovať, že sa jedná o Bohom zoslanú rastlinu. Na základe povier si Maca získala svoju prezývku "posilňujúca rastlina zoslaná z výšin". Prvý písomný opis tejto rastliny bol publikovaný v roku 1553 španielskym kronikárom Ciezaom de Leonom, ktorý sa o rastline dozvedel na svojej prvej ceste do Peru. Rastlinu si natoľko obľúbil, že ju previezol pri svojej spiatočnej ceste do Španielska. Na základe tejto udalosti sa podvedomie o tejto rastline rozšírilo do celej Európy a ďalších oblastí sveta.

1662375258-200ml-lahvicka-MACA-120g-

Pôvod a pestovanie

Táto dvojročná rastlina pochádzajúca z Peru je spolu s repou radená do čeľade kapustovitých. Vo voľnej prírode je ľahko prehliadnuteľná, pretože jej nadzemné časti dorastajú do výšky maximálne 15 centimetrov. Podzemné časti rastliny je koreň (buľva) guľovitého až vretenovitého tvaru. Koreň môže mať krémové, biele alebo žlté sfarbenie. Existujú však aj odrody, ktorých korene majú tmavo červenú až tmavo hnedú farbu. Na základe svojej konštitúcie odoláva Maca tvrdým vysokohorským podmienkam, ako sú chlad, silný vietor, znížený obsah kyslíka a taktiež vystavenie silnému UV žiareniu. Na základe svojej odolnosti rastie vo výške až 4500 metrov nad morom, v čom spočíva jej jedinečnosť.

Zloženie a vlastnosti

Maca je bohatým zdrojom látok s blahodarnými účinkami. Prášková Maca žltkastej farby sa vyznačuje svojou typickou krémovou a sladkastou chuťou.

1631026138-400g

Odporúčané dávkovanie

1–3 čajové lyžičky (5–10 gramov) denne rozmiešajte vo vode, džúse, mlieku, ovsenej kaši, smoothie, cereáliách alebo v iných pokrmoch. Denný príjem Macy peruánskej: 5–10 g.

Upozornenie

 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Výrobok nie je určený na náhradu pestrej a vyváženej stravy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.
 • Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

 

Na záver

 • 100% prírodné zloženie
 • Vhodná pre vegánov a vegetariánov

 

Balenie

Môžete si vybrať z dvoch variantov balenia:

 • v papierovom sáčku, obsah 400 g
 • v sklenenej fľaštičke, obsah 120 g

 

Pôvod: Peru

Zdroje

[1] WANG, Sunan a Fan ZHU, 2019. Chemické zloženie a zdravie účinkov maca (Lepidium meyenii). Food Chemistry. 288, 422-443.

[2] GAN, Jin et al., Correlations between Antioxidant a Alkaloidy a Phenols of Maca (Lepidium meyenii). Research Article. 10.

[3] F. GONZALES, Gustavo, 2012. Ethnobiológia a etnopharmacológia Lepidium meyenii (Maca), a Plant from the Peruvian Highlands. Review Article. 10.

[4] GAN, Jin et al., 2017. Correlations between Antioxidant a Alkaloidy a Phenols of Maca (Lepidium meyenii). Scientific reports. 10.

[5] GAN, Jin et al., 2017. Correlations between Antioxidant a Alkaloidy a Phenols of Maca (Lepidium meyenii). Scientific reports. 10.

[6] HUANG, Yan-Jie, Xing-Rong PENG a Ming-Hua QIU, 2018. Progress na chemických konštitútoroch Derived z Glukozinolates v Maca (Lepidium meyenii). Natural Products and Bioprospecting. 8, 405-412.

1597069834-maca3

Ide o účinný adaptogén. Napomáha organizmu adaptovať sa na vonkajšie podmienky ako sú stres, únava či vyčerpanie.

Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD zoznamu:

 • Fyzické a duševné zdravie
 • Vytrvalosť
 • Vitalita
 • Plodnosť

 

ON HOLD zoznam – Ide o zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na posúdenie, avšak EFSA doteraz nevydal odborné stanovisko alebo EK doteraz nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.