BEWIT Aloe vera BIO

 
Novinka Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Aloe vera, prášok z dužiny listov, doplnok stravy
Aloe Barbadensis Miller

Aloe vera má mäsité listy plné šťavnatej dužiny (gélu), ktorý sa suší na výsledný prášok. Vysušený gél obsahuje mnoho dôležitých látok. Vhodné do vody, džúsov, mlieka, ovsených kaší, smoothie, cereálií alebo iných pokrmov.

BIO ALOE VERA, PRÁŠOK je k dispozícii v dvoch variantoch: 100 g v sklenenej fľaši a 350 g v papierovom sáčku.

 

Dostupnosť Zvoľte variant Posielame do 5 dní Posielame do 5 dní
Variant
16 € 38 € od 16 €    
Značka Bewit
Kategória Doplnky stravy
 

100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.

História

Aloe vera je pre svoje účinky známa a používaná už po tisíce rokov. Názov aloe pochádza z arabského slova alloeh, ktoré je prekladané ako „horká a lesklá látka“. Termín vera pochádza z latinského slova „pravda“. Už z názvu je zrejmé, že aloe nie je len tak nejakou obyčajnou rastlinou. V histórii zastávala pomerne významnú úlohu v starovekej Indii a Číne, odkiaľ pochádza. Nedali na nej dopustiť ani starí Gréci, Rimania a Babylončania, ktorí si pláty listov tejto blahodarnej rastliny pokladali na svoju popálenú či inak podráždenú kožu. Na základe odpozorovaných účinkov sa aloe stala súčasťou tradičnej aj ľudovej medicíny, a to nielen pre svoje imunomodulačné vlastnosti. V posledných rokoch si produkty z aloe very získali pozoruhodné postavenie na trhu s doplnkami stravy. Samotné biologicky aktívne látky obsiahnuté v dužine aloe sú predmetom mnohých vedeckých štúdií.

1662375097-200ml-lahvicka-ALOE-VERA-BIO-100g-

Pôvod a pestovanie

Aloe je trvalá sukulentná rastlina svojim vzhľadom pripomínajúca kaktus. Darí sa jej najmä v suchých oblastiach, kde je vďaka svojim mäsitým listom a väčšiemu vzrastu skrátka neprehliadnuteľná. Za najcennejšiu je považovaná predovšetkým vnútorná časť listu alebo dužina, v ktorej sú sústredené telu prospešné biologicky aktívne látky a komponenty vážiace vodu. Viazaná voda spolu s ďalšími obsiahnutými látkami udáva dreni jej charakteristickú gélovú konzistenciu. Vonkajšia časť listu, kutikula, zabraňuje stratám viazanej vody, čo z aloe robí suchú odolnú rastlinu. Predvolenou surovinou na výrobu výsledného prášku je práve tá gélová dužina, ktorá je získavaná výhradne zo zdravých, zrelých a čerstvo zozbieraných listov. Vybraná dužina je potom šetrne sušená na konečný produkt.

Zloženie a vlastnosti

V závislosti od bohatého zastúpenia širokého spektra enzýmov, vitamínov, minerálov a ďalších biologicky aktívnych látok, je prášok z aloe very spájaný s početnými blahodarnými účinkami. Prirodzene obsiahnuté antioxidanty napomáhajú "zhášať" voľné radikály. Za ďalší benefit tejto rastliny sú považované prítomné fotochemikálie.

1631026085-350-g

Odporúčané dávkovanie

2–3 gramov denne rozmiešajte vo vode, džúse, mlieku, ovsenej kaši, smoothie, cereáliách alebo v iných pokrmoch. Denný príjem Aloe vera: 2–3 g.

Upozornenie

  • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
  • Výrobok nie je určený na náhradu pestrej a vyváženej stravy.
  • Uchovávajte mimo dosahu detí.
  • Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.
  • Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

 

Balenie

Môžete si vybrať z dvoch variantov balenia:

v papierovom sáčku, obsah 350 g
v sklenenej fľaštičke, obsah 100 g

Pôvod: Peru

Zdroje

[1] DEBNATH, Trishna et al., 2017. Identifikácia phenolic constituents a antioxidantnej aktivity z Aloe barbadensis flower extracts. Food and Agricultural Immunology. 28–37.

[2] HĘŚ, Marzanna et al., 2019. Aloe vera (L.) Webb.: Natural Sources of Antioxidants – A Review. Plant Foods for Human Nutrition. 74, 255-265.

[3] WALIDA, Rahoui et al., 2018. Beneficiálne účinky Aloe vera gél na lipidovom profile, lipase aktivity a oxidant/antioxidant štatút v obese rats. Journal of Functional Foods. 48, 525-532.

[4] MAJUMDER, Ranabir, Chandan KANTA DAS a Mahitosh MANDAL, 2019. Vedúci bioaktívnych zložiek Aloe vera ako potenciálny anticancer agent. Pharmacological Research. 148. ISSN 1043-6618.

[5] MONIRUZZAMAN, Mohammed et al., 2012. In Vitro Antioxidant Effects Aloe barbadensis Miller extrakty a Potential Úloha týchto extraktov ako Antidiabetické a Antilipidemic Agenty na Streptozotocín-Induced Type 2 Diabetic Model Rats. Molecules. 17, 12851 – 12867.

 1597069781-aloe-vera-3

Návod na použitie:

Prášok z aloe very je možné užívať ľubovoľne dlhú dobu, vždy keď to váš organizmus potrebuje.

Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD* zoznamu:

  • Prirodzená obranyschopnosť – imunitný systém
  • Napätie – únava
  • Antioxidant
  • Čistenie a detoxikácia, imunitný systém

 

*ON HOLD zoznam – Ide o zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na posúdenie, avšak EFSA doteraz nevydal odborné stanovisko alebo EK doteraz nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.