BrainMax L-Glutamine, L-Glutamín 500 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Glutamín je najviac zastúpenou aminokyselinou v kostrovom svalstve. Tvorí až 60 % z podielu všetkých aminokyselín a vďaka tomu je tiež najviac potrebná, pretože sa podieľa na výstavbe nového tkaniva, udržaní svalovej hmoty a jej regenerácii. Má tiež nezanedbateľný podiel na syntéze najsilnejšieho antioxidantu glutathionu či glukosamínu a chondroitínu. Glutamín je základnou stavebnou aminokyselinou pre črevnú bariéru, ktorá nás chráni pred presakovaním toxínov z čreva do organizmu.

100% prírodne fermentovaný L-Glutamín v čistej farmaceutickej kvalite bez prímesí a kompromisov.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
24 €    
Kód tovaru 1146
Značka Brainmax
Kategória Aminokyseliny
 

BrainMax Glutamine, 500 g

Glutamín je najzastúpenejšou aminokyselinou v tele, ktorá slúži ako základný stavebný kameň bielkovín. V kostrovom svalstve tvorí glutamín podiel 60% zo všetkých aminokyselín a slúži ako prostredník pre syntézu ďalších aminokyselín. Glutamín nie je síce esenciálnou aminokyselinou, pretože si ho telo vie vytvoriť samo, ale jeho spotreba je vplyvom tréningu či hektického životného štýlu vysoká a to so sebou nesie riziko odbúravania svalovej hmoty. Práve preto je glutamín veľmi obľúbeným doplnkom stravy pre športovcov. Glutamín sa vyskytuje vo všetkých bielkovinách prijímaných v jedle ako je červené mäso, mliečne výrobky, vajcia či strukoviny.

Glutamín slúži ako zdroj energie pre biele krvinky a zohráva tiež dôležitú úlohu pri svalovej a mozgovej činnosti. Spoločne s L-Lyzínom zohrávajú zásadnú úlohu pre obnovu buniek v črevnej sliznici, kde tvorí 70% celkového množstva aminokyselín. Črevná sliznica alebo črevná bariéra môže byť vplyvom zlej stravy a nadužívaním alkoholu, drog a medikamentov vo veľmi zlom stave a práve glutamín sa podieľa na jej regenerácii. Črevná bariéra nás chráni pred presakovaním toxínov z čreva do organizmu.

25248-1_glutamin-infografika-brainmarket-sk

Prečo užívať BrainMax Glutamine?

Svalová hmota a regenerácia. Pri intenzívnom tréningu alebo hektickom spôsobe života dochádza vo svaloch ku katabolizmu alebo úbytku svalovej hmoty. Vzhľadom na to, že je glutamín najviac zastúpenou aminokyselinou vo svalstve (60%) je jeho spotreba vysoká a prvý odkiaľ si ho telo berie ich zo svalov, čím zjednodušene povedané prichádzame o svalovú hmotu. Preto je veľmi vhodné glutamín suplementovať a to aj napriek tomu, že je neesenciálnou aminokyselinou.

Podpora výstavby črevnej bariéry. Črevná výstelka je z veľkej časti tvorená práve glutamínom a táto aminokyselina sa podieľa na jej regenerácii. Vplyvom zlého stravovania, trávenia, nadužívaním liekov, drog, alkoholu či nadmerným stresom môže byť táto hradba brániaca presakovaniu toxínov do organizmu porušená a spôsobovať zdravotné problémy. Preto je vhodné glutamín dopĺňať a udržiavať črevnú sliznicu v kondícii.

Syntéza najsilnejšieho antioxidantu glutathionu. Glutathion je v našom tele konkrétne v pečeni budovaný z kyseliny glutamovej, cysteínu a glycínu. Tento silný antioxidant bojuje s reaktívnymi formami kyslíka tzv. voľnými radikálmi a zabraňuje oxidatívnemu stresu, ktorý ničí bunky v našom tele. Zároveň funguje ako základná zbraň našej imunity pred infekciami bakteriálneho alebo vírusového typu.

BrainMax L-Glutamín je vhodný pre jedincov zameraných na:

  • Podporu svalovej hmoty a regeneráciu.
  • Podpora črevnej bariéry.
  • Zlepšenie športového výkonu.
  • Podpora presunu dusíka do svalov a zlepšenie ich výživy a regenerácie.
  • Podpora biosyntézy glutatínu, glukosamínu či chondroitínu.

 

25248_glutamin-brainmax-jpg-eshop

Dávkovanie:

1 odmerka po tréningu alebo počas dňa či pred spaním.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.