BrainMax Glycín, 500 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Glycín je najmenšou a najjednoduchšou aminokyselinou, ktorá sa v tele zúčastňuje celej škály biochemických procesov. Glycín je síce neesenciálnou aminokyselinou, ale aj tak je nevyhnutná pre veľmi dôležité procesy akými sú produkcia glutatiónu, DNA, kreatínu, žlče, hemoglobínu a vlastne skoro väčšiny proteínov v našom tele. Glycín v mozgu funguje ako upokojujúci neurotransmitér, kde uľahčuje prenos nervových vzruchov. Má svoje uplatnenie aj pri podpore pokojného spánku.

Jedná sa o 100% čistý L-Glycín farmaceutickej kvality bez aditív a balastných látok.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
22 €    
Kód tovaru 1143
Značka Brainmax
Kategória Aminokyseliny
 

BrainMax Glycín (L-Glycín), 500 g

Aminokyselina glycín zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravého centrálneho nervového systému (CNS). Je považovaný za jeden z najdôležitejších inhibičných neurotransmitérov v CNS, najmä v mozgovom kmeni a mieche. Štúdie ukazujú, že glycín môže pomôcť zlepšiť obnovu pamäte u jedincov s poruchou spánku, ako je jet lag či prepracovanie. Glycín tiež zohráva kľúčovú úlohu vo fáze II detoxikácie pečene tým, že má priamy vplyv na elimináciu toxínov alebo zvýšením hladiny glutatiónu. Glycín tiež pomáha modulovať cytokíny spojené s obezitou.

Glycín je jedna z troch aminokyselín potrebných na produkciu kreatínu, ktorý zase dodáva energiu svalovým a nervovým bunkám. Ďalšie dve aminokyseliny sú arginín a metionín. Vysoké koncentrácie glycínu sa nachádzajú vo svaloch, koži a ďalších spojivových tkanivách. Približne 30% kolagénu sa skladá z glycínu.

Glycín hrá tiež dôležitú úlohu pri podpore zdravého tráviaceho systému tým, že pomáha regulovať syntézu žlčových kyselín, ktoré telo využíva na trávenie tukov. Glycín tiež zohráva úlohu v regulácii využitia glukózy pri výrobe energie.

mceclip0-55

Prečo užívať BrainMax Glycine?

Dobrý spánok je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa starať o naše telo. Ale hektický životný štýl, vystavenie sa škodlivému modrému svetlu a zlé stravovacie návyky ovplyvnili kvalitu nášho spánku. Glycín ponúka podporu spánku a relaxácie. Výskumy ukazujú, že pri užívaní pred spaním môže glycín podporovať zdravý kvalitný spánok bez toho, aby spôsoboval dennú ospalosť.

Väčšina glycínu v tele sa v tele využíva pri proteosyntéze, čo je proces tvorby a obnovy svalovej hmoty. Voľný glycín pôsobí ako neurotransmitér zapojený do regulácie chuti do jedla, správania a celkovej homeostázy. Má zásadnú úlohu pri podpore zdravej génovej expresie, bunkových antioxidačných procesov, detoxikácii, imunitnej funkcii, raste, vývoji, metabolizme a prežití. Rovnako ako iné jednouhlíkové molekuly je glycín u určitých druhov spájaný s dlhovekosťou.

Glycín je potrebný na tvorbu kolagénu. Bolo preukázané, že glycín zachováva normálnu svalovú hmotu. Zároveň je potrebný pri produkcii jedného z najsilnejších antioxidantov v našom tele glutatiónu.

BrainMax Glycín je vhodný pre jedincov zameraných na:

  • Upokojenie organizmu a vnútorného napätia.
  • Podpora relaxácie.
  • Pokojný spánok.
  • Regenerácia a podpora svalovej hmoty.
  • Podpora nervového systému.

 

glycin_banner_instagram_prispevek_SK

Dávkovanie:

1 lyžička (5 g) po tréningu alebo 30 minút pred spaním, balenie obsahuje 100 dávok.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.