BrainMax Citrulline Malate, Citrulín Malát, 500 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Citrulín je neesenciálnou aminokyselinou ktorej hlavná zbraň tkvie v produkcii oxidu dusnatého. Oxid dusnatý alebo NO zohráva kľúčovú úlohu pri vazodilatácii (rozšírenie ciev). Vďaka vyššiemu prietoku krvi v cievach sú svaly lepšie prekrvené, teda aj napumpované, čo má za následok aj lepší prívod živín do svalov.

Citrulín malát teda kombinácia prírodne fermentovanej aminokyseliny a kyseliny jablčnej sa v štúdiách osvedčila pri zvýšení vytrvalosti [1], zlepšení regenerácie [2] alebo pri zvyšovaní sily [3]. Citrulín je spoločne s arginínom a ornitínom tiež hlavným protagonistom v močovinovom cykle, čo je metabolický proces premeny amoniaku na močovinu, ktorá je potom z tela vylučovaná ako odpadový produkt trávenia bielkovín. Produkt obsahuje 100% čistý fermentovaný citrulín malát bez ďalších aditív, príchutí alebo balastných látok.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
33 €    
Kód tovaru 1158
Značka Brainmax
Kategória Aminokyseliny
 

BrainMax Citrulline Malate, Citrulín Malát 500 g

Citrulín ako aminokyselina a malát ako kyselina jablčná sú jedinečnou kombináciou, ktorých výsledky pocítite pri zvyšovaní vytrvalosti a sily [1,3] či zlepšení regenerácie [2]. Malát sa podieľa na zvyšovaní bunkovej energie ATP (posledná fáza Krebsovho cyklu) a citrulín znižuje tvorbu kyseliny mliečnej a čpavku (amoniaku), čím predlžuje dĺžku výkonu a zároveň znižuje únavu aj bolestivosť svalov.

Citrulín je v tele premenený na ďalšiu aminokyselinu arginín, ktorá sa podieľa na produkcii oxidu dusnatého teda NO. Oxid dusnatý alebo NO zohráva kľúčovú úlohu pri vazodilatácii (rozšírenie ciev). Vďaka vyššiemu prietoku krvi v cievach sú svaly lepšie prekrvené, teda aj napumpované, čo má za následok aj lepší prívod živín do svalov.

BRAINMAX CITRULIN INFOGRAFIKA SK

Prečo užívať BrainMax Citrulín Malát?

Oxid dusnatý ako signálna molekula pre roztiahnutie ciev je veľmi dôležitý komponent nielen pre jedincov, ktorí cvičia a pociťujú väčšie napumpovanie svalov. Prekrvenie tkanív je vynikajúce aj vďaka lepšiemu zásobovaniu živín, čo zlepšuje regeneráciu a v neposlednom rade je NO veľmi užitočný pre kardiovaskulárnu kondíciu.

Výskumy naznačujú, že citrulín malát pomáha odbúravať kyselinu mliečnu, čím odďaľuje únavu aj zlepšuje vytrvalosť preto je vhodným doplnkom pre športovcov.

Citrulín je z hľadiska zvyšovania NO potentnejším ako L-Arginín a v podobe citrulín malátu je tiež lepšie absorbovaný a pomalšie rozkladaný, čím zvyšuje hladinu NO v krvi dlhšiu dobu.

Citrulín sa podieľa na metabolickom procese premeny amoniaku (čpavku) na močovinu, ktorá je potom z tela vylučovaná ako odpadový produkt trávenia bielkovín.

Neobsahuje žiadne balastné látky či ochucovadlá iba 100% citrulín malát.

citrulin malat fb header sk-min

BrainMax Citrulline Malate je vhodný pre jedincov orientovaných na:

  • Svalovú pumpu a prekrvenie svalov.
  • Zvyšovanie športového výkonu.
  • Oddialenie únavy pri športovom výkone.
  • Regeneráciu.
  • Zvyšovanie NO.
  • Odstránenie odpadových látok z tela.

 

Citrulín Malát vs L-Citrulín

Citrulín malát je vhodný viac pre športový výkon a silu, pretože obsahuje aj kyselinu jablčnú, ktorá zvyšuje bunkovú energiu. Niektoré zdroje naznačujú, že sa rozpadá pomalšie ako bežný L-citrulín a vďaka tomu zvyšuje NO teda roztiahnutie ciev pumpu dlhšie. Na druhej strane je v jednej dávke o jednu tretinu citrulínu menej na úkor malátu (kys. jablčnej), čo sa ale dá riešiť zvýšením dávky napr. na 8 až 9 g pre poriadnu pumpu.

Dávkovanie:

1 odmerka (6 g) 30 minút pred výkonom s 2 dcl vody.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.