BrainMax Beta-alanine, Beta-alanin, 400 g

 
Novinka Zväčšiť
 

Beta-alanín je aminokyselina, ktorá je kľúčová pri tvorbe karnozínu vo svaloch, ktorý pomáha neutralizovať kyselinu mliečnu, produkovanú počas intenzívneho fyzického výkonu. Vysoká hladiny kyseliny mliečnej, môže dočasne znížiť pH vo svalových bunkách, čo môže ovplyvniť svalovú funkciu a viesť k pocitu únavy a pomalšej regenerácii. S postupným zotavením a odstránením laktátu z tela sa tieto efekty znižujú, čo umožňuje obnoviť svoju funkčnosť. Vďaka tomu je BrainMax Beta-alanín prínosom pre silových športovcov rovnako ako pre šprintérov a tých, ktorí majú náročné fyzické tréningy.

Dostupnosť Posielame do 5 dní
10 €    
Kód tovaru 1752
Značka Brainmax
Kategória Aminokyseliny
 

Kyselina mliečna - brzda všetkých športovcov

Keď cvičíme, najmä pri vysokej intenzite, telo začína rozkladať glukózu (cukor), ktorý ako vedľajší produkt začne v našich svaloch vytvárať kyselinu mliečnu. Táto kyselina znižuje pH vo svaloch, čo môže viesť k únave a zníženej schopnosti svalov generovať silu. Tento proces je spojený s pocitom pálenia vo svaloch, čo je obranný mechanizmus, ktorý bráni poškodeniu svalov extrémnymi výkonmi. Karnozín, ktorého hladiny sú zvýšené vďaka beta-alanínu, pomáha stabilizovať pH vo svaloch tým, že neutralizuje nadbytočnú kyselinu mliečnu a tým sa pocity únavy a pálenia svalov znižujú.

clusterdextrin produkt3

Pre koho je vhodný Beta-alanín?

Beta-alanín môže byť prospešný pre tých, ktorí sa venujú kulturistike alebo silovému tréningu, pretože pomáha zvýšiť vytrvalosť , čo umožňuje dlhšie a intenzívnejšie tréningové sekvencie. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča užívať beta-alanín dlhodobo. Zvýšenie hladiny karnozínu vo svaloch obvykle nastáva po 4 až 6 týždňoch pravidelného užívania. Je vhodné kombinovať s kreatínom, pre ich synergický efekt.

 

Dávkovanie

Zmiešajte pol lyžičky (1,5 g) s 300 ml vody alebo džúsu. Užívajte 1-2x denne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.