Fruktóza /1000g

Kód: 1046
3,50 €
Posielame do 5 dní

Fruktóza spolu s glukózou patrí do skupiny monosacharidov, ide teda o jednoduchý cukor skladajúci sa z jednej molekuly sacharidovej jednotky. Fruktóza sa nazýva tiež ako ovocný cukor, keďže sa nachádza najmä v ovocí. Je sladšia ako glukóza a sacharóza (cukor), avšak nepodporuje uvoľňovanie inzulínu tak, ako tieto dva spomínané sacharidy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fruktóza spolu s glukózou patrí do skupiny monosacharidov, ide teda o jednoduchý cukor skladajúci sa z jednej molekuly sacharidovej jednotky. Fruktóza sa nazýva tiež ako ovocný cukor, keďže sa nachádza najmä v ovocí. Je sladšia ako glukóza a sacharóza (cukor), avšak nepodporuje uvoľňovanie inzulínu tak, ako tieto dva spomínané sacharidy. Preto je vhodná aj pre diabetikov po predošlej konzultácii so svojim lekárom. Fruktóza je absorbovaná v tenkom čreve rozdielnym mechanizmom ako glukóza, preto sa vstrebáva a spaľuje pomalšie. Fruktóza sa po vstupe do buniek mení na glukózu a až potom je využitá ako zdroj energie.

Použitie
Využíva sa ako zdroj energie pre športovcov, pre organizmus vystavený ako fyzickej tak aj psychickej záťaži a pre rekonvalescentov. Taktiež je určená pre posilnenie organizmu starších ľudí a detí.

Dávkovanie 
Maximálna denná dávka je cca 40 – 60 g rozložených do celého dňa. Jedna polievková lyžica je cca 15 g. POZOR! nadbytok fruktózy sa v organizme môže premieňať na tuk. Neprekračovať dávkovanie. Môže sa pridávať do minerálnej vody, citronády, čaju, kávy, ovocných a zeleninových štiav, ako aj na ochutenie rôznych druhov pokrmov (jogurtov, vločiek, pudingov, ovocných pohárov, kompótov, koláčov ...).

Skladujte v suchu pri relatívnej vlhkosti vzduchu najviac 70%. Po každom použití starostlivo uzatvorte obal, zabránite tak tvrdnutiu zmesi.

Zloženie 
fruktóza

Balenie
Vyrába sa v 1000g baleniach s uzatvárateľným zipom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.